Akşener bugün Atikhisar'da

08.08.2019         

İyi Parti Genel Başkanı Merak Akşener, bugün Çanakkale'ye geliyor. Atikhisar'da devam eden doğa mücadelesine destek vermek amacıyla maden sahasında incelemede bulunacak olan Akşener, durumla ilgili açıklamada bulunacak. Ziyaretle ilgili gazetemiz Çanakkale OLAY'a bilgilendirmede bulunan İyi Parti GİK üyesi Rıdvan Uz; "Genel Başkanımız hem Türkiye'ye, hem de dünyaya mesaj olması açısından tepkisini ortaya koymak adına bugün maden sahasında olacaklar" dedi.

 İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener bugün Çanakkale’ye gelerek, Balaban Kirazlı’da devam eden maden sahasında incelemelerde bulunacak. Akşener, saat 14:00’da Su ve Vicdan Nöbeti alanında olacak. İyi Parti Genel Başkanı Akşener daha öncede Atikhisar’da yaşanan katliama sert tepki göstermiş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; "Yüce Yaradan`ın bizlere emaneti olan tabiat harikasına nasıl kıyarsınız? Hiç mi vicdan yok sizde? Paradan, altından başka bir şey görmüyor mu gözleriniz? Yazık, çok yazık!" ifadelerini kullanmıştı. İyi Parti İl Örgütü tarafından ziyaretle ilgili yapılan açıklamada; “Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener 8 Temmuz Perşembe günü Kazdağları’nda yaşanan doğa katliamına karşı bizlere ve tüm Çanakkale halkına destek vermek adına maden sahasında incelemede bulunacaktır. Basın toplantısı saat 14:00 de su ve vicdan nöbeti yerinde olacaktır. Teşriflerinizi rica eder, iyi çalışmalar dileriz” denildi. İyi Parti GİK üyesi Rıdvan Uz, Genel Başkan Akşener’in bugün gerçekleştireceği ziyaretle ilgili gazetemiz Çanakkale OLAY’a açıklamada bulundu. Uz, açıklamasında; “Kazdağları ile ilgili hassasiyetimizi daha önce İyi Parti ailesi olarak ortaya koymuştuk. Hem İl, hem İlçe Başkanlarımız ile beraber alanı yerinde inceleyerek oradaki katliamın Türkiye’ye duyulmasına vesile olmaya çalıştık. Bunun akabinde Çanakkale bütün toplum kuruluşları, iktidar haricinde siyasi parti temsilcileri, su kaynaklarının sahiplenilmesi için, endomik yapının korunması için, Kazdağlarında akciğerlerimize yapılan müdahaleye karşı omuz omuza bir mücadele veriyor. Bu mücadeleye, Genel Başkanımızda hem Türkiye’ye, hem de dünyaya mesaj olması açısından bugün yerinde görmek incelemek ve tepkisini ortaya koymak adına bugün maden sahasında olacaklar” dedi. 

 
“Türkiye’nin tek yürek olması adına katkı vermeye özen göstereceğiz”
Uz; “Biz burada, bu yabancı şirketlere sadece 150 Milyon Dolarlık bir yatırımla bir yılda 5 Milyar gibi büyük rakamların kazanılacağı bölgeyi nasıl katlettiklerini duyurmak istiyoruz.  Bu durumu açıklarken de Kanadalı Şirketin CEO’sunun, ‘ağaçları Türkler kesti, biz kesmedik’ cümlesini kullanması. Hemen akabinde, ‘Türkiye’deki bu tür hadiseler, Türk insanları tarafından 3 ay ile 6 ay arasında bir süreçte unutuluyor’ diyerek kendilerini savunmaları, yapılan işin siyanürle altın aramanın kendilerince de uygunsuz olduğunu ortaya koyuyor. Tüm bunlara tepki koymak, madenlerimizi, değerlerimizi yurt dışı firmalarının da göz dikmesini engellemek, hem de Kazdağlarının bu yapısını bozdurmama adına ve bunları dillendirmek adına bugün Genel Başkanımız ile birlikte orada olacağız. Mesajımız bu. Bu konuda da Türkiye’nin tek yürek olması adına katkı vermeye özen göstereceğiz” dedi. 
(Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

unutMADIMAKlımda
02.07.2020    1538
Recai Taylan'ı kaybettik
05.07.2020    1111
Bu yol nereye gider!?
05.07.2020    970