Aktaş ilçeyi karış karış gezdi

24.11.2022         

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Çan ilçesine giden Vali İlhami Aktaş, burada resmi kurumları ziyaret ederek, çalışmalarla ilgili incelemede bulundu ve vatandaşlarla sohbet etti...

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Çan`da ilk olarak Kaymakamlığı ziyaret etti. Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal tarafından karşılanan Vali İlhami Aktaş, Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal ile bir süre görüşerek sohbet etti. Vali İlhami Aktaş, ilçenin genel durumu, potansiyeli, yapılan çalışmalarla ilçede devam eden ve planlanan yatırımlar hakkında Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal`dan brifing aldı. Vali İlhami Aktaş, daha sonra kaymakamlık hizmet birimlerini inceleyerek kaymakamlık personeline çalışmalarında başarılar diledi. Çan Kaymakamlığı inceleme ziyaretinin ardından Vali İlhami Aktaş, yapımı devam eden Hükümet Konağı inşaat alanında incelemelerde bulundu. Vali İlhami Aktaş, Çan ilçesi Hükümet Konağı yeni hizmet binasının yapımında gelinen son durum hakkında yetkililerden bilgi aldı. Aktaş, yapım çalışmalarında emeği geçen herkese teşekkür ederek, Çan ilçesi Hükümet Konağı yeni hizmet binasının Çan`a hayırlı olması temennisinde bulundu.
 
Resmi kurumları ziyaret etti 
Ardından Çan Vergi Dairesi geçen Vali İlhami Aktaş, Vergi Dairesi Müdürü Mustafa Aldemir tarafından karşılandı. Vergi Dairesi Müdürü Mustafa Aldemir`den yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Aktaş, Vergi Dairesi hizmet binasında incelemelerde bulunarak kurum personeline çalışmalarında başarılar diledi. Aktaş, Çan PTT Müdürlüğünü ziyaret etti. Çan PTT Müdürü Mehmet Karabulut tarafından karşılanan Vali İlhami Aktaş, Çan PTT müdürlüğünde yapılan çalışmalarla ilgili Çan PTT Müdürü Mehmet Karabulut` dan bilgi aldı. Yapılan bilgilendirmenin ardından kurumun hizmet binasında incelemelerde bulunan Vali İlhami Aktaş, hizmet birimlerini de gezerek personele çalışmalarında başarılar diledi.
 
Aktaş, esnaf ve okul ziyaretlerinde de bulundu 
Çan ziyaretleri kapsamında Vali İlhami Aktaş, Çan çarşı esnaflarını ziyaret etti. Esnaflar ile bir süre görüşerek sohbet eden Vali İlhami Aktaş, esnaflara bol bereketleri kazançlar temennisinde bulundu. Çan İlçesi ziyareti kapsamında 23 Eylül Ortaokulu, Atatürk İlkokulunu ve İstiklal İlkokulunu ziyaret eden Vali İlhami Aktaş, ziyaret ve incelemeleri sırasında 23 Eylül Ortaokulu Müdürü Ali Esen, Atatürk İlkokulu Müdürü Ahmet Gezer ve İstiklal İlkokulu Müdürü Ramazan Akif Güder ile bir süre görüşerek okullarda yapılan eğitim öğretim çalışmaları hakkında bilgi aldı. Ziyaret edilen okulların dersliklerini de gezerek öğrencilerle yakından ilgilenen Vali İlhami Aktaş, öğrencilere derslerine iyi çalışmaları yönünde tavsiyelerde bulundu. Öğretmenlerle de bir süre görüşen Vali İlhami Aktaş, öğretmenlere çalışmalarında kolaylıklar diledi.
 
Müftülük ve kuran kursunda incelemelerde bulundu 
Çan Müftülüğünde Müftü Mustafa Ekin tarafından karşılanan Vali İlhami Aktaş, İlçe Müftülüğünün çalışmaları hakkında Çan Müftüsü Mustafa Ekin`den bilgi aldı. Kurum hizmet binasında incelemelerde bulunan Vali İlhami Aktaş, hizmet birimlerini gezerek personele çalışmalarında başarılar diledi. Vali İlhami Aktaş, Müftülük ziyaretinin sonrasında Çan Müftülüğüne bağlı Metin Arslan Kur`an kursunu ziyaret etti. Kurs öğretmenlerinden verilen eğitim hakkında bilgiler alan Vali İlhami Aktaş, öğrencilerle sohbet ederek, okudukları duaları dinledi. Öğrencilerle yakından ilgilenen Vali İlhami Aktaş, öğrencilerin istek ve taleplerini dinleyerek derslerinde başarılar diledi.
 
Şehit yakınlarını unutmadı 
Vali İlhami Aktaş, Çan ilçesi ziyaretleri kapsamında Sivas ilinde şehit düşen Astsubay Çvş. Mustafa Yerli`nin ailesini ziyaret etti. Vali İlhami Aktaş, Astsubay Çvş. Mustafa Yerli`nin annesi Sebahat Kiraz ile bir süre görüşüp şehitleri rahmet ve saygıyla anarak, Şehit Ailesine minnet duygularını iletti. Aktaş, Diyarbakır ilinde Şehit olan Öğretmen Emin Aydın`ın kızı Şeyma Aydın`ı ziyaret etti. 
 
Emniyet, hastane ve jandarmayı da ziyaret etti 
İlçe Emniyet Müdürlüğüne geçen Vali İlhami Aktaş, burada İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Akpınar ile bir süre görüşerek yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Vali İlhami Aktaş, İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Akpınar ve İlçe Emniyet Müdürlüğü personeline görevlerinde kolaylıklar diledi. İlçe Emniyet Müdürlüğü ziyaretinin sonrasında Vali İlhami Aktaş, Çan Devlet Hastanesini ziyaret etti. Çan Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Çağlar Bektaş tarafından karşılanan Vali İlhami Aktaş, hastanede sürdürülen sağlık hizmetleri ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ziyarette sağlık çalışanları ile bir süre görüşerek sohbet eden Vali İlhami Aktaş, çalışmalarında kolaylıklar diledi. Ayrıca Vali İlhami Aktaş, Çan Devlet Hastanesinde tedavi gören vatandaşlarımıza acil şifalar temennisinde bulundu. Ardından Çan İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret eden Vali İlhami Aktaş, İlçe Jandarma Komutan V. J. Kd. Bçvş. Atalay Mutlu tarafından karşılandı. Vali İlhami Aktaş, İlçe Jandarma Komutan V. J. Kd. Bçvş. Atalay Mutlu` dan İlçe Jandarma Komutanlığının mevcut durumu, asayişin ve huzurun temini noktasında yürütülen faaliyetler ile ilgili bilgi aldı. Yapılan bilgilendirmenin ardından Vali İlhami Aktaş, İlçe Jandarma Komutan V. J. Kd. Bçvş. Atalay Mutlu ve İlçe Jandarma Komutanlığı personeline görevlerinde kolaylıklar diledi.
 
Aktaş, bazı köylerde de ziyaretlerde ve incelemelerde bulundu 
Çan İlçe ziyaretleri kapsamında Vali İlhami Aktaş, Kocayayla ve Danapınar köyünü ziyaret etti. Kocayayla Köyü Muhtarı Ufuk Kamacı ve Danapınar Köyü Muhtarı Selahattin İsmail Bal ile bir araya gelen Vali İlhami Aktaş, köylerde incelemelerde bulunarak köylerin genel durumları, sorunları ve ihtiyaçları hakkında muhtarlardan bilgi aldı. Ayrıca köy sakinleri ile sohbet ederek istek ve ihtiyaçlarını dinleyen Vali İlhami Aktaş, sorunların çözümü noktasında gereken çalışmaların yapılacağını ve köylere en iyi hizmetleri getirebilmek için çalıştıklarını belirtti. Ziyaret edilen köylerde ikamet eden vatandaşlarımız, köylerini ziyaret etmesinden duydukları mutluluğu ifade ederek, sorun ve taleplerini dinleyen Vali İlhami Aktaş`a teşekkür ettiler. Kocayayla köyü ziyareti kapsamında Vali İlhami Aktaş, Kocayayla İlkokulu ve Ortaokulunu ziyaret etti. Kocayayla İlkokulu ve Ortaokulu Müdür V. Ayhan Özcan ile bir süre görüşerek okulda yapılan eğitim öğretim çalışmaları hakkında bilgi alan Vali İlhami Aktaş, öğrencilere derslerinde başarılar diledi. Ardından Kocayayla Köyü Sağlık Evini ziyaret eden Vali İlhami Aktaş, Dr. Akın Çolak`dan sağlık çalışmaları hakkında bilgi aldı. Vali İlhami Aktaş, Dr. Akın Çolak`a teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi. Kocayayla Sağlık Evi ziyareti sonrasında Vali İlhami Aktaş, 94 yaşındaki vatandaşımız Fatma Savaş`ı evinde ziyaret etti. Fatma Savaş`ın ihtiyaç ve taleplerini dinleyen Vali İlhami Aktaş, sağlıklı ve mutlu bir hayat sürmesi temennisinde bulundu. Ayrıca Danapınar köyü ziyareti kapsamında Vali İlhami Aktaş, Köy Yaşam Merkezi Projesi Kapsamında Odaş tarafından bakım ve tamiratı yapılan Danapınar Köyü İlkokulunu ziyaret etti. Köy Yaşam Merkezinde görevli usta öğretici Selda Bal`dan yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali İlhami Aktaş, usta öğretici Selda Bal`a teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi. Danapınar köyünde ikamet eden Kıbrıs Gazisi Raşit Danış`ı evinde ziyaret eden Vali Aktaş, Danış ile bir süre görüşerek sohbet etti. Danış ve ailesine sağlıklı uzun ömürler temennisinde bulunan Vali İlhami Aktaş, bu ülkenin gazi ve şehitlere minnettar olduğunu ifade etti. 
 
Aktaş`a kalabalık bir heyet eşlik etti 
Vali İlhami Aktaş`ın Çan ilçesi ziyaretine, Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı J. Albay Sadi Akman, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan Baştürk, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Celil Sezgin, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan, İl Genel Meclis Üyeleri Ömer Şahin ile Murat Okan, İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Akpınar, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Nilay Baran Madan, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Belma Türe, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çakır, İlçe Jandarma Komutan V. J. Kd. Bçvş. Atalay Mutlu da eşlik etti.
(Nevin Yüksel-Atilla Akın)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Promosyon sorunu çözülüyor
23.11.2022    761