Alev alev yanan binalara korku dolu bakışlar

08.03.2020         

Çanakkale'de Cumartesi günü öğle saatlerinde çıkan yangın herkesi korkuttu. Cumhuriyet Meydanı'nda bir kafede başladığı öğrenilen, metruk binaları ve daha önceden boşaltılmış iş yerlerini kullanılmaz hale getiren yangın vatandaşların korkulu bakışları arasında söndürüldü.

Çanakkale’de Cumartesi günü öğle saatlerinde Cumhuriyet Meydanı üzerinde bulunan bir kafede yangın çıktı. Yakın zaman önce faaliyete geçen kafede çıkan yangın, kısa sürede üstünde bulunan metruk binalara ve her iki yanında bulunan binalara sıçradı. Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangına Çanakkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri müdahale ederken,  zabıta ve emniyet ekipleri ise bölge güvenliğini sağladı. Bölgede olası bir patlamaya karşı güvenlik çemberi sağlanırken, yangında iki metruk bina ile iş yerleri olarak kullanılan iki apartman zarar gördü. Çanakkale Emniyet Müdürlüğü’nün yangın ile ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi. 

Yangına korku dolu bakışlar 
Yangın sırasında itfaiye ekiplerinin geç geldiği iddia edilirken, vatandaşlar yangın alanına çekilen güvenlik şeridinin çevresinde, Cumhuriyet Meydanı duvarının ve refüjlerin üzerinden yangına müdahale eden ekipleri izledi. Yangın, vatandaşların korku dolu bakışları arasında söndürüldü. Vatandaşlar ise telefonları ile yangın anını kayıt altına aldı…
(Seçkin Sağlam) 
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER