Altın Yılların emektarları sertifikalarını aldı

27.06.2018         

Çanakkale Belediyesi Altın Yıllar Yaşam Merkezi katılımcıları tarafından yaza merhaba etkinliği düzenlendi. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın eşi Hale Gökhan'ında katıldığı etkinlikte, kursları başarı ile bitiren katılımcılara sertifikaları verildi.

 Çanakkale Belediyesi Altın Yıllar Yaşam Merkezi katılımcıları tarafından yaza merhaba etkinliği düzenlendi. Dönem sonu etkinliğine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın eşi Hale Gökhan başta olmak üzere çok sayıda davetli, Merkez katılımcıları ve aileleri ile Merkez yöneticileri ve eğitmenler katıldı. İlk olarak Resim sergisi eğitmeni Selahattin Demiroğlu, El Sanatları eğitmeni Filiz Özkök, Kırkyama eğitmenleri Dilek Zeynali, Selma Kurtel, Meltem Gürses, Taş Tasarımı eğitmeni Sabiha Salkım’ın katılımcıların yıl boyunca çalışmalarına rehberlik ettiği ürünler sergilenirken, ardından Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu Halk Dansları Eğitmeni Safiye Öztürk yönetiminde bu yıl ilki düzenlenen Halk Oyunları gösterisi beğeniyle izlendi. Ayrıca, Merkez çalışmaları kapsamında Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu ile açılan okuma yazma kursunu başarı ile tamamlayan katılımcılara sertifikaları takdim edildi.

Sergi ve halk oyunları gösterisi büyük beğeni topladı 

Kıdemli kentlilerin eserlerinden oluşan sergi ve halk oyunları gösterisi, davetlilerden büyük beğeni topladı. Sonrasında ise Şef Ömer Aydın önderliğinde merkez katılımcılarından oluşan Demli Sesler Korosu büyük alkış alan bir konser verdi. Öte yandan, Altın Yıllar Yaşam Merkezinin bu yıl ilk kez gerçekleşen tiyatro çalışmaları kapsamında, Merkez katılımcılarının oynadığı “Damda Deli Var” ile “Mu Ni ” isimli tiyatro oyunları sahnelendi. Semih Çelenk tarafından oyunlaştıran iki tiyatro oyunu da Merkez katılımcılarının ustaları aratmayan performansları ile büyük alkış aldı. (Atilla Akın)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER