Amaç Ülgür Gökhan değil, bu kentin yaşam tarzı…

26.12.2016         

Uzun yıllar Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın ekibinde yer alan, Başkanlık personeli görevini yürüten, MHP’den Bozcaada Belediye Başkan Adayı olan Adnan İlter, Gökhan’ın yakın çalışma ekibi içinde bulunduğunu hatırlatarak, “Ama konu sadece Ülgür Gökhan değildir. Buradaki büyük tabloyu görmek gerekir. Bu konu, kişisele indirgenemez. Çünkü asıl konu, bu kentin yaşam tarzıdır, tercihleridir” ifadelerinde bulundu…

 Çanakkale Belediyesi Başkanlık Personeli olarak uzun yıllar görev yapan ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın yakın çalışma ekibi içinde yer alan, MHP’nin 30 Mart seçimlerinde Bozcaada Belediye Başkan adayı Adnan İlter, Başkan Gökhan’a yönelik karalama kampanyasına değinerek, “Son günlerde bazı gazetelerde yer alan haberleri üzülerek okuyorum.  Dile kolay, 10 yıl severek çalışmış olduğum kurum ve o kurumun çok değerli başkanı hiç hak etmediği şekilde bir algı operasyonuna maruz kalıyor. Çalışmış olduğum süre boyunca kendisine en yakın isimlerden biriydim. Görevim nedeniyle neredeyse yanından hiç ayrılmamışımdır. Mesleki yaşantım boyunca bir çok şeyi Sayın Gökhan’ın sayesinde öğrendim. Mesleki anlamda zirveyi de kendisiyle gördüm; en zor günlerimi de yine kendisinin sayesinde yaşadım….  Ama konu sadece Ülgür Gökhan değildir. Buradaki büyük tabloyu görmek gerekir. Bu konu, kişisele indirgenemez. Çünkü asıl konu, bu kentin yaşam tarzıdır, tercihleridir. Kendinden olmayan herkesi, her oluşumu ortadan kaldırma çabasıdır. Başkan’ın hedef tahtasına konmasının nedenlerini anlayabilmek için Çanakkale’nin siyasal tarihini de iyi bilmek gerekir” dedi. 

 
“Ülgür Gökhan, bu kentin ağabeyidir”
İlter, açıklamasında Başkan Gökhan’ı “Kendisi, yaklaşık 45 yılı aşkındır Sosyal Demokrat bir yönetim anlayışı ile yönetilen bir kentin Belediye Başkanlığını yapmaktadır. Her girdiği seçimde partisinin oylarını yükselterek 3 dönem üst üstte seçilmiş bir başkandır. Genel politikada hatalarını örtemeye çalışanlar, yerelde de başlattıkları algı operasyonlarıyla, Çanakkale’mizin hemşehrilik kültürüyle birbirine bağlı insanlarının, neredeyse yarım asra yaklaşan özgür ve demokratik iradesini hiçe sayarak, kentimizin seçilmiş Belediye Başkanına saldırıyorlar. Sayın Gökhan, Çanakkale’nin sokaklarında dolaşıyor. Kordon’da yürüyor. Şakir’in yerinde veya donanmada çay içiyor; oyun oynuyor. Bir bakmışsınız Cuma pazarında çok değerli eşi hanımefendiyle birlikte kol kola girmiş, alış veriş yapıyor. Yanında bir tane bile koruması olmadan...  Bu kentin dezavantajlı kesimlerinin elinden tutuyor. Bir dönem aday olan Belediye Başkan adaylarının kapatmak istedikleri Belediyespor Kulübü’nün 1.Lig’de yenmediği takım yok. Takım başarıdan başarıya koşuyor. Senelerdir partisi iktidar olmamasına rağmen, seçim beyannamesinde yer alan vaatlerini yerine getiriyor; hatta fazlasını da yapıyor. Camiye de gidiyor, içkili müesseselere de. Çanakkale’nin yerlisi. Ekonomik gücü var. İşadamı.  Meslek odaları, dernekler, sivil toplum kuruluşları, sendikalar, üniversite gibi bu kentin içinde yer alan tüm dinamiklerle beraber çalışıyor. Kariyer sahibi güçlü bir isim. Siyasetçi. Ama en önemlisi halkın içinde bir insan. Herkes kabul etmeyebilir ama, Ülgür Gökhan belediye başkanı olmaktan öte, bu kentin ağabeyidir. AKP’nin tüm uğraşlara rağmen deviremediği bir isim. Zira hiç bir seçimde, en güçlü adaylarıyla dahi kazanamadılar. AKP seçmenlerinin dahi kendisine oy verdiğini en iyi ben bilirim. Şimdi anlayabiliyor musunuz, hedef niçin Ülgür Gökhan? Çünkü başarılıdır. Ve meyve veren ağaç taşlanır” ifadeleri ile anlatarak, Gökhan’ın neden hedef seçildiğine işaret etti. 
 
“Bu koşulların sorumlusu Ülgür Gökhan değildir” 
İlter, açıklamasını; “Ülkemizin içinde bulunduğu koşulların sorumlusu Ülgür Gökhan değildir. Kendisine yapılan algı operasyonunda kullanılan bahanelerden önce, iktidarın işlettiği süreçleri görmek gerekir. Çözüm süreci altında verilen tavizler, Oslo ve Habur görüşmeleri, Devletin zirvesinin katıldığı nevruz törenlerinde el ele kol kola düzenlenen etkinlikler, barış mesajları, sınırda kurulan mahkemeler, saymakla bitmez daha neler neler.... Çanakkale’deki tüm sağduyulu insanların, partili partisiz, kim olduğu fark etmez, konuya sadece Ülgür Gökhan üzerinden bakmamalarını rica ediyorum. Ülgür Gökhan’ı yıpratmaya çalışarak, kendisinin üzerinden Çanakkale’nin yaşam tarzını, tercihlerini nasıl etkileriz, Cumhuriyet Halk Partisini nasıl yıkarız şeklinde düşünüp, bundan medet umanlara Çanakkale halkı asla izin vermeyecektir” ifadeleri ile tamamladı. 
(Seçkin Sağlam)

Yorumlar

Avatar Seçiniz
 
Adınızı giriniz
Yorumunuz
(max 500 harf)

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum
 

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Maç D Smart’ta
23.08.2017    47