Amatör Spor Haftası başladı

09.10.2018         

Her yıl düzenlenen ve amatör spor kulüplerinin desteklendiği,bu yıl 8-14 Ekim tarihleri arasında yapılan ?Amatör Spor Haftası?, düzenlenen kortej yürüyüşüyle başladı. Yürüyüşün ardından,Morabbin Parkı?nda açılış töreni düzenlendi.

 Her yıl düzenlenen ve amatör spor kulüplerinin desteklendiği hafta olarak yapılan ‘Amatör Spor Haftası’, Golf Aile Çay Bahçesi önünden düzenlenen yürüyüşle başladı. 11:00 de başlayan yürüyüş, Morabbin Parkı’na kadar devam etti. ‘Amatör Spor Haftası’ etkinliklerinin açılışı kapsamında yapılan kortej yürüyüşüne, Gençlik Hizmetler ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, Çanakkale Belediye Başkanvekili Bilge Şimşek, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Dr. Firuz Erdil, şube müdürleri ve amatör sporcular katıldı. Program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başladı. Dr. Erdil, programın açılış konuşmasını yaptı. Erdi, spor faaliyetlerinin ‘Amatör Spor Haftası’ döneminden büyük hız kazandığını söyleyerek; “Amatör Spor Haftası her yıl bu tarihlerde kutlanmakta. Sezon açılışını gerçekleştiriyoruz. Federasyonlarımızın büyük bir kısmının sezon açılışları eylül, ekim, kasım aylarında başlamakta. Spor faaliyetleri bu dönemde hız kazanmaktadır. Amatör spor kulüpleri olarak kulüplere de davet ediyoruz. Bakanlığımızın son yıllardaki yatırımlar ile tesislerde artışlar meydana geldi özellikle Çanakkale’de 44 tanesine sahibiz” dedi.

 
“Hedefimiz, geleceğin teminatı çocuklarımızı spora yönlendirmek”
Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, Çanakkale’de 46 aktif branşta 146 spor kulübü, toplam olarak 3 bin 861 faal sporcu olduğunu belirterek; “Bakanlığımız Türkiye’de amatör sporun güçlü olduğunu görerek ekim ayının ikinci haftasını kutlamaya başladı. Bu hafta kapsamında il merkezinde ve ilçelerimizde çeşitli kutlamalar, müsabakalar yapıyoruz. Türkiye’de sporu sadece biz yapmıyoruz, biz, lojistik ayağını oluşturuyoruz. Bu işe gönülden bağlı kurumlar da var. Devlet olarak sporun tesisleşmesi anlamında çok büyük katkıları var. Çanakkale’de görüyoruz. Her ilçemizde spor sahalarımız yapılmış durumda. Şu ana kadar 46 aktif branşta 146 spor kulübü ve ilimizde toplam olarak 3861 faal sporcu var. Hedefimizi geleceğin teminatı çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve spora yönlendirmek. Gizli yeteneklerini keşfetmek ve Türk sporuna kazandırmak. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Üniversitemiz ve diğer kurumlarla işbirliği içindeyiz. Sosyal alanda da çocuklarımızın gelişimi için katkı sunmaya çalışıyoruz. Tek amacımız var, toplumda spor bilincinin açılmasıdır” dedi. 
(Baykal Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER