Amatör Spor Haftası etkinliklerle kutlandı

08.10.2019         

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından 'Amatör Spor Haftası' etkinlikleri Çağlar Kaynak Basketbol sahasında yapıldı. Minik sporcular düzenlenen etkinlikte hünerlerini sergilediler.

 Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla ‘Amatör Spor Haftası’  etkinlikleri Çağlar Kaynak Basketbol sahasında düzenlendi.  Etkinliğe, Vali Yardımcısı Ali Muhuttin Varol, Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Çanakkale Gençlik ve Spor Müdürü Aziz Sinan Alp, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi, Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Dr. Firuz Erdil ve kurum müdürleri katıldı. Golf Aile Çay Bahçesi’nden başlayan yürüyüşle start alan etkinlik, Çağlar Kaynak Basketbol sahasında Amatör Spor Kulüpleri öğrencilerinin gösterileriyle devam etti.  Etkinlikte konuşma yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, amatör spor haftası çerçevesinde insanların spora kazandırılması, özellikle çocukların spora başlamasını sağlamanın en önemli hedefler arasında olduğunu belirtti. İl Müdür Alp; “Gençlik ve Spor Bakanlığı Türkiye’de amatör sporun varlığını ve büyüklüğünün ne denli güçlü olduğunu görmüş, bu sebeple her yılın ekim ayının ikinci haftasını amatör spor haftası olarak kutlamaya başlamıştır. Bu hafta kapsamında il merkezimizde ve ilçelerimizde çeşitli spor müsabakaları gerçekleştiriyoruz. Amatör spor haftası çerçevesinde insanların spora kazandırılması, özellikle çocuklarımızın spora başlamasını sağlamak en önemli hedeflerimiz arasındadır. Gençlerimizinse zararlı alışkanlıklardan uzak tutulmasını sağlayacak en güzel araç olan spor bu hafta kapsamında gerçekleştirilecek etkinliklerle sevdirilerek, gençlerimizin spor yapma konusunda teşvikini isteyeceğiz” dedi.

 
“İlimizde 51 aktif branşta 182 spor kulübü bulunmakta”
Devletin sporun tesisleşmesi ve daha geniş kitlelere ulaşması anlamında çok büyük yatırımlarının mevcut olduğunu belirten Alp; “Çanakkale’de bu amaçla yapılmış tesislerimizi görebilirsiniz. Şehrimizde spor sahalarına ve yeni yapılmış tesislere sahibiz. İlimizde 51 aktif branşta 182 spor kulübü bulunmaktadır. Buna bağlı olarak spor genel müdürlüğü Türkiye Futbol Federasyonu, Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere lisanslı ve sporcu kartı olan toplam 66 bin lisanslı sporcumuz bulunmaktadır. Çanakkale’de spor faaliyetlerinin artırılması ve tesislerimizden tüm halkımızın faydalanması için İl Milli Eğitim Müdürlüğü, On Sekiz Mart Üniversitesi amatör spor kulüpleri federasyonu ve diğer kurum, kuruluşlar ile sürekli iş birliği içerisindeyiz. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak, sadece spor alanında değil sosyal ve kültürel alanlarda da hizmet veriyor. Gençlik merkezlerimizin varlığı ile çocuklarımızın kişisel gelişimine katkı sağlıyoruz” dedi.
(Zeynep Kocaman)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Recai Taylan'ı kaybettik
05.07.2020    1534
Bu yol nereye gider!?
05.07.2020    1391
31.hafta maçları başlıyor
05.07.2020    1363