Apoletli ya da apoletsiz yönetim!

27.12.2017         

Hiç fark etmiyor Apoletsiz ya da apoletli Anlayış ve zihniyet aynı ise yönetim şekli de aynıdır.

 

 
Bu ülke her iki yönetim biçimini de gördü.
Hem apoletli hem de apoletsiz.
Apoletlilere ‘rahmet’ okutacak kadar bir çizgiye gelen apoletsiz yönetim, apoletlileri bile aratır bir hale geldiyse ülkenin gittiği/gideceği menzili tahmin etmek mümkün. Şimdi biz/bizler bu tahminleri yaparken, apoletsizler ısrarla bu tahminlerimizi güçlendirecek hamleler yaparak maalesef bizleri yanıltmıyorlar.
Karanlık kör noktaya işaret ediyorlar.
Becerebilirler mi?
Şimdilik görünmüyor.
Görünmüyor olsa bile güzergâhın önünü kapatma görevi demokrasi güçlerine düşüyor. Halkların kardeşliğine, ülkenin birliğine, beraberliğine inanan, sivil demokratik yönetim anlayışını benimseyen demokrasi güçlerinin ortaklaşacağı, asgari müştereklerde buluşacağı noktadayız. Bu kavşak noktada buluşmanın tam da zamanıdır, çokta geç kalmadan.
&
Hırsızlığı, arsızlığı, yalanı-dolanı, liyakatsızlığı ilke olarak benimseyen ve bunu topluma hâkim kılmaya çalışan yönetim anlayışının kendisine benzerler tarafından savunulduğu, benimsendiği, mevcut anormal durumun normale dönüşmesi için gösterilecek gayretin tam da zamanıdır.
&
Ekonomiden, siyasal, sosyal yaşama dair hiçbir değerin kalmadığı, birey hak ve özgürlüklerinin tamamen rafa kaldırıldığı, işsizliğin, pahalılığın zirve yapmış olmasının apoletsizlerce normal karşılandığı bir yönetim anlayışının devam etmesi halinde topyekûn bir çöküşün girdabından kurtulma çabalarının sonuç vermeyeceğini şimdiden görmemiz, buna göre demokrasi güçlerinin birlik ve beraberliği için çalışmamız gerektiği gerçeği kendini dayatmış olmakla birlikte, aynı zamanda zorluyor. Bunu görünür hale getirmek hepimizin görevi olarak karşımızda duruyor.
Korkunun ecele faydası yok, çünkü apoletsizler ölümü gösterip sıtmaya razı eden pozisyonların ustası haline geldi. Zaten apoletli ya da apoletsiz, hiç fark etmiyor, yönetim anlayışı ve zihniyet aynıysa, ustalıkta aynıdır.
Çare, demokrasi güçlerinin birliği, beraberliği ve ortak hareket tarzındadır. 

4592

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Recai Taylan'ı kaybettik
05.07.2020    1337
Bu yol nereye gider!?
05.07.2020    1190
31.hafta maçları başlıyor
05.07.2020    1173