Aqualand yeni sezona iddialı giriyor

22.12.2016         

Çanakkale`ye eğlence ve hizmet anlayışında yeni bir soluk getiren Aqualand yeni sezona iddialı girecek. Gazetemize konuşan Aqualand Genel Müdürü Can Balçık, Aquland`in kurulum sürecinden, verdiği hizmetlerden ve gelecek planlarından bahsetti. Bu sezon 22 bin ziyaretçinin gittiği Aqualand`in önümüzdeki sezonlarda ziyaretçi sayısının daha da artması bekleniyor...

 Çanakkale`nin eğlence anlayışına yeni bir soluk getirerek, güneşi, gülmeyi, heyecanı, sıcaklığı ve içtenliği insanların hep birlikte paylaşmalarını sağlamak misyonuyla yola çıkan Aqualand, Çanakkale`nin ilk ve tek Aquapark`ı olma özelliğini taşıyor. İnovatif, yenilikçi, ilkeli, sorumlu ve güvenli hizmet anlayışıyla bölgenin en sevilen ve en çok tercih edilen eğlence merkezi olma vizyonunu benimseyen Aqualand`in Genel Müdürü Can Balçık, Aqualand`in kurulum ve gelişim sürecini, verdiği hizmetleri ve gelecek planlarını gazetemiz Çanakkale OLAY`a anlattı. Gelecek sezonda Aqualand`in misafirlerini büyük sürprizler bekliyor...

 
"Hayaller büyüyünce rakamlar da büyüdü"
Aqualand Genel Müdürü Can Balçık Aqualand`ın yabancı bir şirket olmadığını bahederek; "Aqualand Çanakkale`nin bir şirketi. Çanakkale`de temelde dört işadamı arkadaşın biraraya gelerek TKDK projesi olarak ortaya çıktı. Sonrasında hayaller büyüyünce rakamlar da büyüdü. TKDK`dan onay alınca yatırım da büyümüş oldu. Diğer ortaklar projeden çekildi. Şu andaki mevcut durumda burası MİM İnşaata ait." dedi.
 
Aqualand`de bir çok hizmet...
Aqualand Genel Müdrü Can Balçık, Aqualand`ın bünyesinde yer alan bölümleri anlattı. Balçık; "Başlangıçta sadece Aquapark olarak hizmet veriyorduk. Sonrasında bünyemizde Aquahalll ve Alacart Restourant yer aldı. Orayı bir işletmeci arkadaş çalıştırıyordu. Sonra biz kendimiz çalıştırma kararı aldık ve hayallerimizi daha da büyüttük. Burasını 6`lı bir kompleks haline getirmeye karar verdik. Burasının genel adı `Aqualand` yani `Aqua Ülkesi`. Aquapark temel işimiz. Çok amaçlı salonumuz var; Aquahall adı altında. Sergi, sempozyum, kongre, düğün, nişan, kına, workshop, bayi toplantısı gibi aklınıza gelebilecek her türlü etkinliği yapabileceğimiz bir özel salonumuz var. Kapasitesi 750 kişi. Yaz sezonunda kapılar açıldığında bin 200 kişiye kadar çıkabiliyoruz. Çanakkale`nin en büyük salonu. Bir çok renk seçeneği ve özel tasarımlar ile Aquhall`i yeniden dizayn edebiliyoruz. 25 metrekarelik dev ekranımız var Aquahall`de. Aynı zamanda bir çocu oyun alanı var. Aynı zamanda Pazar sabahları kahvaltı hizmeti veriyoruz. Serpme kahvaltı ve açık büfe seçenekleri de mevcut. Aquakeyif diye bir salon yaptık; içinde ocakbaşı var. Sadece gruplara tahsis ediyoruz Aquakeyif`i, arzu ederlerse perdeleri de çekebiliyorlar. Aquakeyif`te de bir çok organizasyon ve toplantı düzenlenebiliyor. Denize bakan çimler üzerinde Aquakeyif`in devamı olan bölgeyi Aquakafe haline getirdik. Orası yaz sezonu hizmet verecek. Aquamutfak`a da ayrı özen gösteriyoruz." dedi.
 
Aquamutfak`ın Çanakkale`de benzeri yok
Aqualand bünyesinde bulunan Aquamutfak`ı anlatan balçık, Aquamutfak`ın sunmuş olduğu shuttle servisi anlattı. Masalarda bulunan ızgaralar sayesinde gelen müşterilerin etleri kendi pişirebileceği sistem Aquamutfak`ta bulunuyor; bu sistemin ise Çanakkale`de başka bir benzeri yok. Aquamutfak`ı anlatan Genel Müdür Can Balçık; "Aquamutfak`taki aşçımız milli aşçı. Garson arkadaşlarımızın hepsi 5 yıldızlı otellerde çalışmış tecrübeli, profesyonel arkadaşlar. Aquamutfak`ta masaya etiniz geliyor, kendi etinizi masanızda yapıyorsunuz; kendin pişir, kendin ye gibi... Biz etinizi, mezenizi arzu ediyorsanız alkolünüzü veriyoruz. Ayrıca Aquamutfak için shuttle servisimiz var. Mesela akşam Aquamutfak`a yemeğe geleceksiniz, bizi arayıp shuttle istiyorsanız. Biz de evinizden sizleri alıp buraya getiriyoruz. Yemekte gitmek istediğinz vakit 15 dakika önceden şef garsona söylüyorsunuz. Sizi tekrar evinize geri bırakıyoruz.  Sadece akşam veriliyor bu hizmet." dedi.
 
Bir sezonda 22 bin misafir
Aqualand`e bir senede 22 bin kişinin ziyaret ettiğini belirten Balçık gelen misafirlerin yüzde 70`inin Çanakkale dışından geldiğini belirtti. Çanakkalelilerin Aqualand`e olan ilgisinin düşük olduğunu belirten Balçık, tanıtım çalışmaları yapacaklarını ifade etti. Balçık;  22 bin misafirin hemen hemen yüzde 70`i Çanakkale dışından. Çanakkale halkının sadece yüzde 30`u geldi. Gelenler de gelmeye devam etti. Sezon başlamadan Prestij Kart satışı yapılmıştı. Yani sadece yiyecek-içecek alanı dışında buradaki her türlü aktiviteden ücretsiz yararlanabilmeyi sağlayacak, bir kart. Prestij Kart alanlardan yüzde 90`ı Aquapark`a hiç gelmedi. Hatta sezon kapanırken `Prestij Kart sahipleri karttan hiç faydanlanmadı onlara bir parti yapalım. Onları ağırlayalım` diyerek parti düzenledik. O partiye de gelmediler." dedi.
 
 
Reggae ve Blues Festivali
Aqualand`in yeni sezon projelerinden bahseden Balçık, halka açık plaj yaratacaklarının kentlilere müjdesini verdi. Ayrıca Aquland bünyesinde yapılması planlanan Blues ve Reggae festivalinden bahsetti. Balçık; "Bir projemiz var, mart ayında başlayacak. İsmi `Aquabeach`. Çanakkale`de ilk olacak. Güney plajlarına benzeyecek.  Animasyon ekibiyle, DJ`iyle... Projeye benzer en yakın plaj Çeşme`de var. Denizin içine oyuncak kurmayı planlıyoruz. Çanakkale`de çok ilgi göreceğini düşünüyorum. Kıyı Kanunu`na göre kıyıyı kapatamayacağımızdan oyuncak ve dolayısıyla plaj halka, herkese açık olacak. Önümüzdeki sezon orada Reggae Fest yapmayı planlıyoruz. Aqupark`ta da Blues Festivali yapmayı planlıyoruz. Sezon açılışına da çok büyük bir konserle gireceğiz." dedi.
 
"Güney Marmara`nın en büyüğü"
Aqualand Genel Müdürü Can Balçık Güney Marmara bölgesinin en büyük Aquapark`ının Aqualand olduğunu ifade ederek 2016 yılının tüm turizm sektöründe kötü geçtiğini kaydetti. Balçık; "Güney Marmara`nın en büyüğü biziz. Türkiye`de bizden daha büyüğü İstanbul ve Kuşadası`nda var. Alan olarak da oyuncak sayısı olarak da en büyüğü bizim Güney Marmara`da. Önümüzdeki sene oyuncaklara yatırım yapmayacağız. 2018`de yeni havuz ve oyuncaklara yatırım yapmayı planlıyoruz. 2017`yi görmek istiyoruz çünkü bu sezon tüm turizm sektöründe sıkıntılı geçti." dedi.
 
"Ben olsam giderdim"
Can Balçık; "Ufak tefek eksiklerimiz var onları da yılbaşına kadar tamamlayıp seneye bomba gibi girmeyi amaçlıyoruz. Ortamın bu kadar sıkıntılı olduğu bir dönemde eğlence sektörünü yönetmek çok zor. Hep empatiyle bakıyorum. `Ben olsam gider miydim?` sorusunu kendime sorarak bakıyorum. Evet, ben olsam giderdim." diye konuştu. 
(Atakan Alkış)

Yorumlar

Avatar Seçiniz
 
Adınızı giriniz
Yorumunuz
(max 500 harf)

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum
 

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
Tüm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun