Aşiretler iktidarı bırakmaya başladı, seçimi var!

04.02.2022          Değerli Okurlarım; Dönüşüm başladı.

 

Dün bazı aşiretler, resmen rozet takarak CHP’ye geçti.

 

Bu iyi mi kötü mü derseniz, bana göre kötü. Neden mi?  Menfaat için parti değiştirenlerden nefret ederim.

 

Tünelin sonu görününce değil, sürekli gündemi, partisinin, iktidarın hatalar yapıp, ülke uçuruma gidince dur diyecek halk hareketi, ülkeyi her zaman diri tutar.

 

Bu partiden o partiye koşanlar var. Ceket yakasının arkasında tüm parti rozetlerini taşıyan fırıldaklardan, bu ülkede maalesef en çok Ankara’da var. Bence başkenti değiştirmek gerek. Ben olsam meclis kararı ile Diyarbakır’ı başkent yaparım. Tüm dünyanın çevirdiği Kürt Devleti rüyasını söndürürüm. 

 

Gelelim bu aşiretler ve tarikatlara… Menfaat cemaatlerine, ülkemizin bu tür fraksiyonlara gerçekten son vermesinin çoktan zamanı geldi de geçiyor. Hangi zamanda yaşıyoruz? Bir kişinin ağzından çıkan talimat ve emirlerin bitmesi gerek. Cumhurbaşkanı tek adam ve herkes rahatsız. Aşiret lideri tek adam. Tarikat lideri tek adam. Cemaat lideri tek adam.

 

Tam siyasal bir parti halini aldı, HDP lideri Selahattin Demirtaş’ın fişini çekiverdiler ve Abdullah Öcalan’a şikayet ettiler. Bunu da bağıra bağıra haberlerde, meydanlarda haykırdılar. Korkusuzca yani… Bunu halk için falan yapan yok maalesef. Önce onları iktidara getiren küresel devletlerin çıkarları, sonra da kendi menfaat ve çıkarlarını korumak için ülke içinde sürekli horoz dövüşü yaptırıp, millet kafasını kaldırıp uyanmasın diye “İpte yürüyen cambaza bak.” derler.

 

Gözlerimizin içine baka baka bizi kandırıyorlar. Allah, kitap siyasetinde sonuç ortada.

 

Bir de şu eski ismi Hazine ve Maliye Bakanlığı, yeni görevleri genel müdürlük gibi olan bakanı, televizyonda haberciye “Gözlerime bak. Ne görüyorsun.” der. Sanki bilboard mübarek. Gözlerinde ne olabilir?

 

Hasarın devamı gösteren, zengini zengin, fakiri fakir yapan gözler. 5’li çete şimdi de millet ittifakının peşine düşmüş Faruk Acar’ın kanalları üzerinden. Yıllardır iktidarın seçim ve araştırma şirketinin sahibi olan Faruk Acar, İYİ Parti’nin seçim işlerine bakıyor ve 5’li çeteyi, yeni iktidar olmaya çalışan millet ittifakına yaklaştırmaya çalışıyorlar.

 

Yani yakalarında her partinin rozeti var.

 

Sadece sanayici olan ya da yatırımcı olanlar olsa anlarım.

 

Son 20 yılın milyarderleri ve evveliyatında olan bu ihalecilere, kimsenin yol vermemesi gerek.

 

Bunlara halkın tepkisi mutlaka olmalı ve sosyal medya üzerinden dile getirilmeli.


1652

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER