Aslan "Kepez'i, kolkola hep birlikte yöneteceğiz"

18.02.2019         

İyi Parti'nin desteklediği, CHP Kepez Belediye Başkanı adayı Birol Arslan projelerini Kepez halkına anlattı. Dün, Kepez Meydan'da düzenlenen Belediye Başkan aday tanıtım toplantısına Kepezliler yoğun ilgi gösterdiler. Projelerini Kepez halkına tanıtan Kepez Belediye Başkan adayı Aslan, yaptığı konuşmada; "Kolkola Kepez'i birlikte yöneteceğiz. Halkça paylaşan, hesap veren ve şeffaf bir Kepez Belediyesi vaat ediyorum" dedi.

 “Millet ittifakı” kapsamında İyi Parti’nin desteklediği CHP Kepez Belediye Başkanı adayı Birol Arslan, dün Kepez Meydan’da düzenlenen Aday Tanıtım Toplantısı’nda Kepez halkına projelerini anlattı. Kepez halkının büyük ilgi gösterdiği aday tanıtım toplantısına, CHP YDK üyesi Serdar Soydan, İyi Parti GİK üyesi Rıdvan Uz,  CHP Milletvekili Özgür Ceylan, Çanakkale Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan adayı Ülgür Gökhan,  CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, İyi Parti İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, CHP İlçe ve Belde Belediye Başkanları ve adayları, İlçe ve Belde Yöneticiler, Kepez Belediye Meclis üyeleri adayları katıldı. İyi Parti GİK üyesi Uz, CHP Milletvekili Ceylan, Belediye Başkanı Gökhan, İl Başkanı Güneşhan, Merkez İlçe Başkanı Uyanık’ın konuşmalarının ardından Kepez Belediye Başkan adayı Arslan, kürsüye çıkarak projelerini tanıttı. Sözlerine, “31 Mart gecesi gözler TV’lerde Çanakkale’ye bakacak” diyerek başlayan Merkez İlçe Başkanı Uyanık konuşmasında; “31 Mart Çanakkale için bir keyif olacak. Kepez ile Çanakkale’yi ayırmıyoruz.  Güzel bir keyifli bir geleceği, sizlerin gayreti ile kimsesizlerin kimsesi olduğumuz unutmayarak kuracağız” dedi. Uyanık’ın ardında kürsüye çıkan Başkan Gökhan; “Birol Arslan ve ekibini şimdiden kutluyorum, aynı şekilde Kepezlileri de kutluyorum. Kepez bizim kardeşimiz olarak hep beraber geliştirmek ve yükseltmek için mücadele edeceğiz, zaten biz Birol’la 25 yıldır iş arkadaşıyız” dedi. Konuşmasında tanzim satış yerlerini eleştiren İyi Parti GİK üyesi Uz; “Hem CHP’nin, hem de İyi Parti’nin bayrağını görüyorum. Cumhurbaşkanı ve Devlet tanzim satış noktalarında domates biber satmaya başladı. Belediye Başkanım az önce bu kalabalığı görünce işin bittiğini söyledi. Yıllardır siyasetin içerisindeyiz ve aynı tabloyu biz de görüyoruz, Kepez kararını vermiş” dedi. İl Başkanı Güneşhan; “Birol Arslan arkadaşımız çok iyi bir futbolcuydu, sonraki dönemde çok iyi bir yöneticilik yaptı. İnanıyorum ki çok iyi bir Belediye Başkanlığı yapacaktır. Kepez’i 10 yıldır çok iyi bir şekilde CHP’li Başkanımız yönetti. Şimdi bayrağı 31 Mart akşamı Arslan’a verecekler” ifadelerini kullandı.  Arslan’dan önce son konuşmacı olarak söz alan CHP Milletvekili Ceylan ise; “Arslan ve arkadaşlarının Türkiye’nin en büyük beldesine yakışacak projelerle çok iyi bir belediyecilik hizmeti vereceklerine ben inanıyorum. Çünkü belediyecilik bizim işimiz. Birol Arslan ve arkadaşları üreten, insanı merkez odağına koyan bir belediyecilik anlayışını sizlerin desteği ile burada hizmete geçirmek için geliyorlar. Ben kendilerine şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

  
“Hesap veren ve şeffaf bir Kepez Belediyesi vaat ediyorum”
Kepez Belediye Başkan adayı Arslan, projelerini tanıtmadan önce Kepezlilere seslenerek; “Kepez’de tüm hayatımı geçirdim yani Kepez’in her tarafını biliyorum. Ağacını tanımadığın ormanı yönetemezsin. Ben Kepez’i biliyorum Kepezliler beni biliyor. Kısaca Kepez’in tüm sorunlarını biliyorum. Peki nasıl başaracağız? Hoşgörü ve barış içinde bir Kepez belediyesi yaratacağız. İlk işim Kepez’e barış getirmek olacak. İlk işim Kepez’e huzur getirmek olacak. Hakkımda çok iftiralar atıldı bugüne kadar hiç konuşmadım. Bugün ilk ve son defa konuşacağım; ‘Ben gelince belediye işçilerini çıkartacakmışım’. Böyle bir şeyi hiçbir zaman söylemedim. Emekçi işçi kardeşim benim hiçbir zaman sizin işinizde aşınızda asla gözüm yok. Bunu böyle bilesiniz. İnsan onuruna yakışır şekilde hep beraber çalışacağız. CHP’lisi, AKP’lisi, MHP’lisi, İyi Partilisi, HDP’lisi, Alevi’si, Sünni’si, Müslüman’ı, Hristiyan’ı kucaklaşacağız. Kol kola Kepez’i birlikte yöneteceğiz. Halkça paylaşan, hesap veren ve şeffaf bir Kepez Belediyesi vaat ediyorum. Şeffaflığı ve hesap verilebilirliği önemsiyorum. Harcanan her kuruşta tüyü bitmemiş yetimin olduğunu biliyorum. O yüzden harcadığımız her kuruşun hesabını vereceğiz ve şeffaf olacağız. İşsizliği, yoksulluğu yenen, üreten ve istihdamı destekleyen bir Kepez Belediyesi olacağız. Doğaya ihanet etmeyen yenilikçi, akıllı kent belediyesi olacağız. Nefes alan, sosyal adaleti sağlayan, kültür ve sanatı geliştiren, mutlu bir Kepez Belediyesi yaratacağız” dedi.  
(Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER