Aslında hepimiz Müslümanız

13.12.2016         gemici@yandex.com

Cami imamlarıyla pireler arasındaki mücadele en yüksek noktadayken memleket çoktan uyanmış oluyor. Ana sınıfı öğrencilerinden tutun üniversite öğrencisine, işçisinden memuruna, iş adamından esnafına ayaktayız. Bir uyuyan imamlar.

 

 

Neden? Sabah ezanı saat 7’den sonra okunuyor… İmamın evi caminin avlusunda ya da cami duvarının dibinde.

Memleketin diğer kısmı, yani imamlardan arda kalanlar, yani bizler çoktan uyanmış oluyoruz. Çünkü sabahın altısında kalkmazsan ne okula yetişebilirsin ne de işe.

İmam eline mikrofonu alıp sabah ezanına başladığında, biz çoktan yollardayız. Bir de bunun büyük kentleri var… Hadi biz, biraz daha şanslıyız büyük kentlerde yaşayanlara göre…

Felaket derecede trafiğimiz yok, gidilen mesafeler daha yakın ama Türkiye’yi düşününce durumun ne kadar eğlenceli olduğu anında görülüyor.

Bu muhteşem eğlencenin kaynağı tabi ki iktidar. Saatleri bu yıl geri almayınca ortaya bu şenlikli durum çıktı. Avrupa maçını izleyeceksen gece yarısını bekleyeceksin.

Okula ya da işe gideceksen imamdan önce uyanıp yola düşeceksin.

Neden saatler geri alınmadı diye sorarsanız cevap bu: Memleketin şenlenmesi… Siz ne anladınız?

İmamdan önce uyanmak bana mutluluk veriyor. İmamların bu durumdan memnun olmadıklarını biliyorum. Hep övündükleri “ilk biz uyanıyoruz” cümleleri artık gerçek değil. Bir an önce saatlerin geri alınmasını istiyorlar ama biz bu üstünlüğümüzü kaptırmak istemiyoruz. Saatleri geri almaya kalksalar ilk itiraz benden gelir.

Hatta saatleri bir saat daha ileriye alırsak daha iyi olabilir. İşe ve okula yetişmek için daha da erken kalkarız. İyi tarafından bakın. 1950’lerden beri “Yüzde 99 Müslüman” diye sık sık tekrarladıkları kaynağı belli olmayan istatistik şimdi gerçek olabilir. Hatta yeni istatistik yüzde 100 olarak yenilenebilir.

Bütün dünya saatleri geri alırken bizim ileri sarmamız hem yeni istatistik veriyi günceller hem de memleketimizde kalan bir kaç “gavuru” Müslüman yapar.

İmamlar varken ateistleri de adam yerine koyacak değiliz ya… Salyangozcu!

-geMicigemici@

yandex.com

BATI-feneri ÇAKMAYA DEVAM EDİYOR...


56859

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER