Atatürk Anaokulu, Konsolos Walsh'a Avustralya'yı anlattı

11.04.2018         

Çanakkale Atatürk Anaokulu öğretmeni Burcu Zeybekler'in öğrencileri ve velileriyle hazırladıkları 'Aynı Gökyüzü Altında Bir Dünya' projesi kapsamındaki ülke tanıtımlarına Avustralya Konsolosu Dylan Walsh'da katıldı.

 Çanakkale Atatürk Anaokulu öğretmeni Burcu Zeybekler’in öğrencileri ve velileriyle hazırladıkları ‘Aynı Gökyüzü Altında Bir Dünya’ projesi kapsamındaki ülke tanıtımlarına Avustralya konsolosu da katıldı. Her çocuğun ailesiyle bir ülke tanıtımı yaptığı projede, Nisan ayı ülkesinin  ‘Avustralya günü’ olmasından dolayı Avustralya Tanıtım Gününe, Avustralya Konsolosu Dylan Walsh, Eşi Nha-Linh Thaı Walsh ile Çanakkale İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Recai Keleş, Okul-Aile Birliği Başkanı, öğrenci velileri katıldı. 


“Didgeridoo çalındı, Avustralya şarkıları söylendi”
Öğrenci Mete Çimen ve babası Hilmi Çimen Avustralya ülkesini, slayt gösterisi, müzikler ve yemekleri ile tanıttı. Konsolos Dylan Walsh’ta kendi ülkesine ait yöresel çalgıları olan Didgeridoo’yu çaldı.  Çocuk oyunlarından bahseden eşi Nha-Linh Thaı Walsh’da aynı zamanda Avustralya ülkesinde ki çocuk şarkılarından söyledi. Kosolos Walsh ve eşi Avustralya ve Türkiye bayraklı pastayı öğrenciler ile beraber kestiler. Nha-Linh Thaı Walsh tarafından tüm çocuklara yöresel tuzlu ekmekleri ‘vegebread’ ikram edildi.  Okul şeref defterini imzalayan Konsolos Dylan Walsh, okulu gezerek, teşekkürlerini iletti. 
(Yusuf Sonkurt)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER