Atatürk'e hakarete, Anıtkabir'li cevap!

18.05.2017         

ÇOMÜ Halkla İlişkiler Topluluğu, Ankara'ya Anıtkabir'e ziyarette bulundu. Mustafa Kemal Atatürk'e yapılan hakaretlere Anıtkabir'den cevap veriyoruz dedi.

 ÇOMÜ Halkla İlişkiler Topluluğu, Atatürk’ün annesi ve manevi kızı ile tarihsel kişiliğine yönelik kamuoyunda tepki yaratan hakaretler sonrasında anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi. Akademik danışmanlığını öğretim elemanı Gökhan Bayram’ın yaptığı topluluk, Anıtkabir’in yanısıra ülkenin kurtuluşunu organize eden ilk meclis, cumhuriyeti ilan eden ikinci meclis, Sakarya şehitliği ve TBMM’ye ziyarette bulundu. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile halk arasında köprü kurmak için çalışan, köylerde oyuncak ve kitaplar dağıtan, yaşlılara ve kadınlara yönelik sürekli etkinlikler düzenleyen, çok sayıda ve yoğun katılımlı eğitimler organize eden ve kamuoyu tarafından takdirle karşılanan Halkla İlişkiler Topluluğu Anıtkabir’de Atatürk’ün huzuruna çıktı. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın katkılarıyla Atalarıyla buluşan gençler cumhuriyete ve maziye bağlılıklarını dile getirdi. 

 
“Bizi buraya getiren Aşk’tır”
Topluluk Akademik Danışmanı Gökhan Bayram, ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada “Hakaret edenlere duyduğumuz öfkeden daha çok yaşattığımız aşk bize kilometreler kat ettirmiştir. Yolculuğumuz ve ziyaretlerimiz büyük mücadele adına zihin tazelemedir. Gençler Atatürk’ün izinde ve cumhuriyete bağlıdır. Düşündüğü gibi yaşamayan yaşadığını düşünür. Bilimsel ve tarihsel birikim üzerine sağlam bir inanç ve iradeyle yol alırız. Daha büyük işler için tarihimizden besleniriz” dedi. 

“Atatürk’ü seviyoruz”
Topluluk Başkanı Batıhan Alay ise böylesine bir yolculuğa çıkmaktan onur duyduklarını, bu vesileyle milletin bağımsızlık mücadelesini ve milli egemenliğin geçirdiği aşamaları gördüklerini ifade etti. Başkan Alay, “Gördüklerimiz enerjimizi artırmıştır. Tarihimizin mücadelelerle dolu süreci bizi dinamo gibi doldurmuştur. Bundan sonra da sadece öğrenci olmayıp Çanakkale’ye ve ülkemize hizmetimizi daha büyük bir enerjiyle devam edecektir” dedi. Üniversi-enin çeşitli bölümlerinde öğrenim gören öğrenciler ziyaretlerden büyük mutluluk duyduklarını, Atatürk’e yapılan hakaretleri kınadıklarını ifade ederek kendilerine katkı sunanlara teşekkür ettiler. 
 
Sakarya Şehitliğinde özel mesaj 
Halka İlişkiler Topluluğu Polatlı’da bulunan Sakarya Şehitlerini’de ziyaret etti. Buradaki hatıra defterine grubun duygularını aktaran topluluk başkanı Alay; “Bizim ve vatanımızın bağımsız geleceği için gözünü bile kırpmadan mermileri göğüsleyen vatan toprağını düşmana teslim etmeyen ecdadımıza saygılar sunarız” yazdı. Grup ziyarette şehitler için dua etti. (Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER