Ayvacık'ta futsal coşkusu

08.02.2019         

AK Parti Ayvacık İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı'nca organize edilen turnuvaya 12 takım katıldı. 1. Futsal Turnuvasında yapılan müsabakalar sonucunda İlyas Fakıspor'u 4-3 yenen Garadonspor Şampiyon oldu.

 Organizasyonun son gününde Ayvacık Spor Salonu’nda düzenlenen final müsabakasına AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ve Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin de katıldı. Turnuvaya iştirak eden takımlar eleme usulü ile tur atlayıp, bir sonraki turda yeni rakipleriyle karşılaştılar. Futbol liglerinde olduğu gibi bu turnuvada da gol kralı seçimi yapıldı. 1. Futsal Turnuvası’nda Şampiyon İlyas Fakıspor’u 4-3 yenen Garadonspor oldu.  Final müsabakasında şampiyon olan Garadonspor’a kupasını AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu verdi. Şampiyonada 2. olan İlyas akıspor’a kupasını ise Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin takdim etti.

Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin final müsabakası öncesinde yaptığı konuşmada, “Günümüzde spor heyecanlı ve tatlı rekabetlerin yaşandığı dostluklardır. Biz Ayvacık Belediyesi olarak her zaman sporcunun yanında yer aldık ve geçlerimizin sporla uğraşması için elimizden geleni yaptık. Bakınız bu gece bu salonda güzel bir gece geçiriyoruz. İlçemizde daha evvelden olmayan spor tesislerimiz bakın bugün hükümetimizin destekleriyle ilçemize kazandırdığımız spor tesislerinde Ayvacık’ta yaşayan gençlerimiz gün geçtikçe spora daha çok yönelmeye başladılar. Çünkü, çocuklarımızın sporla uğraşmalarını istiyoruz, sporun dostluğunu, kardeşliğini, centilmenliğini sahaya yansıttıkları gibi günlük hayatlarında da yansıtmalarını istiyoruz. Buradan siz hemşerilerimize sesleniyorum 7 ay önce açılışını AK Parti Grup Başkan vekilimiz Sayın Bülent Turan katılımıyla gerçekleştirdiğimiz ilçemize yakışan yüzme havuzumuz var. Bu havuzu yaptığımızda burada yüzecek 10 kişi bulamazsınız dediler. Bakınız şimdi 10 değil, 180 tane gencimiz burada yüzmeyi öğreniyor, spor yapıyor.  Bakın ilçemizi nerden aldık nereye taşıdık. Ayvacık her yönden emin adımlarla gelişmeye devam ediyor” dedi. 
Turnuvanın son gününde AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu konuşmalarını yapmak üzere kürsüye geldi. İskenderoğlu “Temsil etmekten gurur duyduğum Ayvacık’lı hemşerilerimiz hoş geldiniz gurur verdiniz. Ben buradan sizlerin huzurunda kendisine teşekkür etmek istiyorum, hemşerilerine bu kadar destek veren, spora bu kadar önem veren, bir ilçede basketbol, voleybol, futbol takımı varsa ve bunlara desteklerini esirgemeyen Ayvacık Belediye Başkanı Sayın Mehmet Ünal Şahin’ne huzurlarınızda teşekkürü bir borç biliyorum. İyi ki varsınız başkanım.” dedi. Final gecesinde Ayvacık AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Fatih Bilgiç tarafından turnuvaya destek veren Mehmet Ünal Şahin’e teşekkür plaketi verildi. (Yusuf Sonkurt)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER