BAL bileti kimin?

19.04.2017         

Çanakkaleli spor severler Pazar günü 20.00'de 18 Mart Stadı'nda oynanacak Yılın Maçı'na kilitlendi. Bir tarafta sona eren sezonda BAL'ın 9. Grubunda mücadele verip, Yeni Çanspor'un gerisinde kalan Antrenör Hasan Özdemir yönetimindeki Karabiga Belediye Gençlikspor, diğer yanda Çanakkale Süper Amatör Ligi Şampiyonlukla tamamlayan Antrenör İbrahim Küçük idaresindeki Bigaspor. İşte bu 2 takım mevcut statü uyarınca Bölgesel Amatör Lige yükselmek için tarafsız sahada olan Çanakkale 18 Mart Stadı'nda Pazar günü saat 20.00'de karşı karşıya gelecekler. Tek maç eliminasyon sistemine göre yapılacak bu kritik müsabakayı kazanan takım ismini BAL'a yazdıracak. Mağlup olan takım ise yeni sezonda 12 kulübün yer alacağı Çanakkale Süper Amatör Lig'de mücadele verecek...

 BAL`da yükselme ve düşme sistemi

BAL’da 2 (iki) takımla temsil edilen iller : 
(Çanakkale, Afyonkarahisar, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Kayseri, Malatya, Muğla, Ordu, Rize, Tekirdağ, Şanlıurfa, Zonguldak, Yalova ve Düzce):
2 takımdan biri Spor Toto 3.Lig’e yükselir biri de küme düşerse, ilin yerel liginde birinci ve ikinci olan takımlar BAL’a yükselir. 2 takımdan biri Spor Toto 3.Lig’e yükselir biri de küme düşmezse, ilin yerel liginde birinci olan takım doğrudan BAL’a yükselir. Küme düşmeyen takım BAL’da kalır. 2 takım da Spor Toto 3.Lig’e yükselmez ve küme düşmezse sezon sonu puan tablosunda üst sırada yer alan takım BAL’da kalır, alt sırada yer alan takım yerel ligin birincisi ile baraj müsabakası oynar. 2 takımdan biri küme düşer, diğer takım Spor Toto 3.Lig’e de yükselmez ve küme de düşmezse, ilin yerel liginde birinci olan takım doğrudan BAL’a yükselir. Diğer takım BAL’da kalır. 2 takım da küme düşerse, ilin yerel liginde birinci ve ikinci olan takımlar BAL’a yükselir. 
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER