BAL gösterime giriyor!

13.01.2020         

Zorlu maratonun ikinci yarısı 19 Ocak 2020 pazar günü oynanacak 14. hafta müsabakalarıyla start alacak. Bu tarihte Bigaspor İlyas Bayram Stadı'nda Trakya ekibi Vizespor'u konuk edecek. Bozcaadaspor ise Lüleburgazspor deplasmanında puanlar arayacak.

 Statü

Türkiye Futbol Federasyonu,  2019-2020 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) uygulanacak kriterler ;
 1.  2019–2020 Sezonunda Bölgesel Amatör Lig’den TFF 3.Lig’e toplam 9 takım yükselecek.
 2.  11 grupta,152 takımın katılımıyla oynanacak grup müsabakaları çift devreli lig ve puan usulüne göre yapılacak.  Maçlar sonunda gruplarında birinci olan takımlar Play Off oynayacaklar. Play Off karşılaşmaları sonunda 11 grup birincisinden 9’u TFF 3.Lig’e yükselmeye hak kazanacak. 
3.  Play Off müsabakaları tarafsız sahalarda, tek maç eleme sistemine göre 3 kademede oynanacak.
 
BAL’da 2 (iki) takımla temsil edilen İl’ler;
(Çanakkale, Afyon, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Giresun, Hatay, Kayseri, K.Maraş, Kırklareli, Malatya, Muğla, Ordu, Rize, Şanlıurfa, Tekirdağ, Zonguldak, Yalova ve Düzce):
2 takımdan biri TFF 3.Lig’e yükselir biri de küme düşerse, ilin yerel liginde birinci ve ikinci olan takımlar BAL’a yükselir. 2 takımdan biri TFF 3.Lig’e yükselir biri de küme düşmezse, ilin yerel liginde birinci olan takım BAL’a yükselecek. Küme düşmeyen takım BAL’da kalır. 2 takım da TFF 3.Lig’e yükselmez ve küme düşmezse sezon sonu puan tablosunda üst sırada yer alan takım BAL’da kalacak, alt sırada yer alan takım yerel ligin birincisi ile baraj müsabakası oynayacak. 2 takımdan biri küme düşer, diğer takım TFF 3.Lig’e de yükselmez ve küme de düşmezse, ilin yerel liginde birinci olan takım BAL’a yükselecek. Diğer takım BAL’da kalır. 2 takımda küme düşerse, ilin yerel liginde birinci ve ikinci olan takımlar BAL’a yükselecek.
(Atilla Akın)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER