BATI FENERİ çakmaya devam edecek

06.12.2019         

Çanakkale'nin sevilen gazetecilerinden dostumuz, kardeşimiz, arkadaşımız ve yaşamın içindeki yoldaşımız Salim Başol Özyayla yakalandığı amansız hastalığı atlatamadı. Özyayla dün Kangırlı Köyü'nde düzenlene cenaze töreninin ardında gözyaşları içinde toprağa verildi.

 Çanakkale’nin sevilen isimlerinden, yazılarını yazdığı mahlası olan “Gemici” ismiyle de bilinen, gazeteci dostumuz, kardeşimiz, arkadaşımız ve yaşamın içindeki yoldaşımız Salim Başol Özyayla yakalandığı amansız hastalığı atlatamadı. Önceki gün gece saatlerinde rahatsızlanan Özyayla’yı kaldırıldığı hastanede sabah saat 10:00 sularında yitirdik. Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Handan Özyayla Kenar’ın da kardeşi olan Başol Özyayla’nın cenazesine ailesinin yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İl Genel Meclis Başkanı Sadık Göğüsgeren, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, belediye meclis üyeleri, Özel İdare eski Genel Sekreteri ve 2019’da yapılan yerel seçimlerdeki Belediye Başkan adaylarından Ayhan Gider ile gazeteci dostları ve sevenleri katıldı. Kangırlı Köyü’nde kılınan cenaze namazının ardından tabutu sevenlerinin omuzlarında köy mezarlığına taşınan Özyayla, gözyaşları içinde toprağa verildi. 

 
“Gazetecilerin, abisiydi, arkadaşıydı… “
Özyayla, Çanakkale’nin vicdanlı, devrimci insanlarından biriydi. Hayata karşı savurduğu küfürleri, yaşama duyduğu o derin sevgi, yüksek perdeden konuşmaları ve gülüşleri ile aramızdan ayrılan, onu tanıyanlarda derin hatıralar bırakan Gemici, yakalandığı amansız hastalığı atlatamadı.  12 Eylül cuntasının karanlık günlerinin yarattığı korku iklime direnen, günlerin getirdiği baskı ve zulümlere göğüs gerenlerdendi Gemici.  Gazetemiz Çanakkale OLAY’a yazılar yazan, halen Gazetemiz bünyesinde çıkarılan Çanakkale TROİA Dergisi yazar kadrosunda yer alan ve yine bir dönem yine Gazetemiz bünyesinde okuyucu ile buluşan TROY Dergisi’nin de sorumluluğunu üstlenenlerinden, emekçilerinden biriydi.  O, öncelikle babaydı, kardeşti, oğuldu, eşti… Çanakkale’deki gazetecilerin, abisiydi, arkadaşıydı…  Onu asla unutmayacağız…
(Seçkin Sağlam-Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

DAĞIN "ÖTEKİ YÜZÜ!..."
20.01.2020    1508
Erden Tezcan'ı KAYBETTİK
20.01.2020    1236