BİLGİ SAHİBİ OLMADAN...

14.10.2020         turgutcamer@hotmail.com          Değerli okurlarım 13 gün önce bu köşede kaleme aldığım "EYYY AKÇANSA!" başlıklı yazım, dört yüze yakın makalem içinde en çok okunanı ve sosyal medyada en çok tartışılanı oldu.

*** 

  • Yukarıdaki başlığı da o tartışmalardan esinlenerek attım. Bazı tartışmaları paylaşınca belki de sizler daha anlamlı bir başlık icad edeceksiniz!
  • Gazeteci Tekin UĞURLU`nun (Çanakkale`de Hayat) Face book sayfasına iletilenlerden bazıları aynen şöyle:

Ş. B: Sayın tekin uğurlu niye toz dumandan bahsediyorsun sizin böyle çocukça paylaşımlar yapacağınız aklımın ucundan bile geçmezdi. Vallahi billahi hizmet varsa toz da olucak dumanda

B. G: Tozsuz duman yüklemesi nasıl olacak ki orası limansa olacak gürültüde evini parasını çok seven helvacı kadir`e gidip peynir helvası alsın.
 
B. A: Çanakkale`de yılın 362 günü rüzgar olçulmüştü.. ee haliyle rüzgar olursa madendeki tozçevreye yayılabilir..
 
V. T: Ya liman oraya yapılmayacaktı. Ya da yapıldı ise bölge imara açılmayacaktı.
 
N. T: En iyi nokta liman için. Su batmanı açısından. Üstelik yükleme limanı. Bilgilendirmek açısından paylaştım.
 
V. T: İtirazım yok. O halde bölgeye imara açmamaları daha hayırlıydı.
 
A. Y: Bölgenin imara açılması cooooooooook yanlış, orası limannnnnnn, her türlü toz da olacak gürültüde olacak çünkü orası yükleme boşaltma limanı yine söylüyorum burda tek yanlış nokta bölgenin İMARA açılması.
 
K. E: Ben kendimi bildim bileli orası liman sonradan oraya ev yapanlar hiç afra tafra yapmasın
 
A. Ç: Dünyada yok böyle açık dökmeci gemi yükleme gitsinler çimento fabrikası iskelesine günlerdir kamyonlarla yüklemeye çalışıyorlar bir de kimyasal koku imar olmasın fakat hangi meyve sebze yenir orda yetişen.

*** 

          Sevgili paylaşımcılardan A. Ç hariç, diğerlerine naçizane önerim; - Empati yeteneğiniz yoksa edinin ve az da olsa geliştirin, bilgi sahibi olmadan da fikir sahibiymiş gibi davranmayın, yazmayın. 
  • Buyurun buradan yakın! Yazımı sonlandırırken CAPTAIN COHN adlı bir kargo gemisi Kepez limanına yanaştı iyi mi!.. İster inanın ister inanmayın canlı tanığıyım.
          SON SÖZ: "EYYY AKÇANSA!" başlıklı yazım nedeniyle hem Akçansa`ya hem de onun gibilere cevap hakkı doğuyor, olay sıcak ama nedense ses seda çıkmıyor!.. T.Ç.

 


4034

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER