Bakan Eroğlu; "Troya muhteşem bir hazine"

14.05.2018         

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından desteklenen 11 ülkeden 250 sporcunun yarıştığı, Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi'nin (Europa-Orient) startı Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından verildi. Start treninde konuşan Bakan Eroğlu; "Troya muhteşem bir hazine" dedi.

 Bu yıl 13’cüsü düzenlenen ve Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından desteklenen Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi Türkiye startı Orman ve Su İşleri Bakanı Veysi Eroğlu tarafından verildi. Truva Atı önünde verilen start törenine, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysi Eroğlu, Vali Orhan Tavlı, AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz ile çok sayıda kamu kurum ve kuruluş müdürleri katıldı.  Bakan Eroğlu starttan önce yarışmacılarla selamlaşarak kendilerine başarılar diledi.  Törende konuşan Bakan Eroğlu bu yıl 1 milyon turist beklediklerini dile getirerek; “Hep birlikte start vereceğiz. Dostluğun pekişmesi dileği ile yapılan bu rallide fahri gönül elçileri, artık bizim dostlarımız.  Bu yıl Troia Yılı.  Dolayısı ile bizde Orman ve Su İşleri Bakanlığı olarak imar planlarını ve diğer tüm işlemleri hazırladık. İnşallah bu yıl büyük yatırımlar yapacağız. Turizm Bakanlığımızda müze yapıyor. Hedefimiz bu yılın sonuna kadar en azından 1 milyon turist.  Troya gerçekten muhteşem bir hazine. Herkesin görmesi gerekiyor. Dünyadaki herkesin ölmeden önce görmesi gereken yerlerden birisi burası. Bütün yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum” dedi.  

Türkiye startı verilen Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi, 11 ülkeden 120 araç ve 250 profesyonel ve amatör sporcunun katılımıyla gerçekleşiyor.  5 Mayıs`ta Strazburg`dan başlayacak olan Avrupa Orient Doğu- Batı Dostluk ve Barış Rallisinin etapları, ‘Fransa, Almanya, Avusturya, Slovenya, Macaristan, Romanya, Bulgaristan, Türkiye, İsrail, Filistin ve Ürdün`de yapılacak.
(Oya Koyuncu)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER