Barış'ı bulmak için çalışmalar devam ediyor

08.02.2019         

Ezine'de yürekleri yakan kazanın ardından arabada olduğu bilinen ancak araba bulunduğunda içinde olmadığı görülen 4 gençten biri olan Barış Kurt (16) için arama çalışmaları devam ediyor. Dün, erken saatlerinde bölgeye gelen DSİ ekipleri derenin akıntı hızını yavaşlatmak ve debisini düşürmek için ikinci bir dere yatağı açtılar.

 Ezine’de, 2 Şubat Cumartesi günü, dere sularına kapılan ve içerisinde dört gencin olduğu araç, 4 Şubat akşamı bulunmuş, aracın içinde 3 gencin, (Batuhan Kızıl-17, Ferhat Çil-17, Mehmet Yalçın-16)  cansız bedenine ulaşılmıştı. Cansız bedenleri bulunan gençlerden Batuhan Kızıl 5 Şubat Salı, Ferhat Çil ve Mehmet Yalçın ise 6 Şubat Çarşamba günü düzenlenen cenaze törenlerinin ardından toprağa verilmişlerdi. Aracın ön sağ koltuğunda oturan ve camı kırarak dışarı çıkmayı başaran (Barış Kurt-16) içinse arama çalışmaları devam ediyor. Dün sabah erken saatlerde başlayan çalışmalar, akşam saatlerine kadar sürdü. Emniyet Müdürlüğü dalgıçları soğuk havaya rağmen gün boyu derenin içerisinde Barış’ı aramaya devam ettiler.

Sabah erken saatlerde başlayan aramalar, akşam hava kararana kadar devam ederken, çalışmalara Devlet Su İşleri (DSİ) yetkilileri de katıldı. Sabahın erken saatlerinde bölgeye gelen yetkililer, derenin akıntı hızını azaltmak, suyun debisini düşürmek amacıyla iş makineleriyle ikinci bir dere yatağı açtılar. Aynı zamanda derenin orta kısmına beton blokların döşenmesi planlandığı açıklandı.  Dalgıçların, Barış’ın bulunabileceği ihtimali olan arabanın bulunduğu yerden 200-300 metre ileride özellikle ağaçlık yerlerde aramaları devam ediyor.
(Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER