Barış’a açlık…

31.08.2015         tkoc@comu.edu.tr

Haberler: “Küçükçekmece’de otobüse molotof kokteyli atılması sonucunda 18 yaşındaki Serap Eser kızımız hayatını kaybetmişti. Otobüse molotof kokteyli atarak, otobüsü kundaklayan kişilerin ne yazık ki istihbarat elemanı olduğu bilgisini edindim. Aynı zamanda istihbarat elemanıydılar.” demişti içişleri eski bakanı İdris Naim Şahin. Eski bakanın bu iddiasına takipsizlik kararı verildi.

 

 

            Diyarbakır Silvan’da patlama: Bir kişi hayatını kaybetti.

            Partiler erken/keyfi seçim hazırlığı yapıyor.

            Yeni Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar “Türkiye Cumhuriyeti” yerine “Türk Cumhuriyeti” ifadesini kullandı (Cumhurbaşkanı sistemin değiştiğini söylemişti).

            İŞİD idam etmek üzere 200 kişiyi direklere bağladı.

            Tunceli’nin yolları üç gün kapalı.

            Ekonominin yani turizmcilerin isteği üzerine milli eğitime bağlı ilk ve orta dereceli okulların açılışı iki hafta ertelendi. Amaç turizmcilerin gelirini arttırmak eğitim olmasa da olur.

            Türkiye IŞID’e karşı yapılan operasyonlara katılıyor.

            Devlet Liselerinin 11 ve 12 sınıfında bulunan öğrenciler göstermelik adı Temel Lise olan Dershanelere geçiyorlar. Devlet de bu özelleştirmeyi teşvik için para veriyor. Sevinin sevgili lise öğretmenleri 11 ve 12. Sınıfları en az yarı yarıya azalıyor. Mutlu olun. Bu sizin norm fazlası olmanız ve beraberinde sürülmeniz demek.

            Emek mücadelesi verenlerin, egemenler ve onun oyunlarına kananlar tarafından, bölünmesi nedeniyle Sarı Sendika memurlar adına devlet ile toplu sözleşme imzaladı. Diğer bir ifade ile emekçiler yine kaybetti.

            Mutlak Egemen/Fiili Başkan (ME/FB) emretti yine ve yeniden seçim var. Bu seçim; erken/ben istedim oldu seçimidir.

 

            Zaman:

Bu gün 30 Ağustos; 30 Ağustos Zafer Bayramı. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları iptal edildi.

            İki gün sonra 1 Eylül Dünya Barış Günü.

            Devamında 6-7 Eylül olaylarının yıldönümü var. 6-7 Eylül 1955`te İstanbul`da yaşayan başta Rumlara olmak üzere azınlıklara yönelik tahrip ve yağma hareketi (https://tr.wikipedia.org).

            23 Eylül’de Kurban Bayramı başlayacak. Aslında Kurban Bayramının iptal edilmesi gerekir. Çünkü çocuklarımız her gün Fiili Başkan’’e kurban ediliyor. Egemenlik artık bir kişinin iradesindedir..

 

            Dostlar bu olaylar ve zamanlar kesişmesinde yazılacak çok şey var ama benim düşünceme göre devamında iç ve dış olaylardan hareketle “GÜVENLİK” gerekçesiyle erken seçimde belirsiz bir tarihe kadar ertelenecek. Bu arada sık sık anket yapılacak. Eğer oyları tek başına iktidara yeterse seçim yapacaklar. Bütün bunlar yetmez ve bizler FB’nin iradesine teslim olmazsak bir sonraki adım İç Savaş’tır. Türkiye’de iç savaş bir şekilde zaten başlatıldı. Bunlardan anlamazsak kafa kesmede çok deneyimli ekipleri hazırda bekliyor. Refah Partisi genel başkanı Necmettin Erbakan`ın 13 nisan 1994 tarihinde refah partisi meclis grubu`nda yaptığı konuşmada sarfettiği söz:

"şimdi ikinci bir önemli nokta, refah partisi iktidara gelecek, adil düzen kurulacak. sorun ne? geçiş dönemi sert mi olacak, yumuşak mı olacak, kanlı mı olacak, kansız mı olacak, bu kelimeleri kullanmak bile istemiyorum amma, bunların terörizmi karşısında herkes gerçeği açıkça görsün diye bu kelimeleri kullanma mecburiyetini duyuyorum. Türkiye`nin şu anda bir şeye karar vermesi lazım, refah partisi adil düzen getirecek, bu kesin şart, geçiş dönemi yumuşak mı olacak sert mi olacak, tatlı mı olacak kanlı mı olacak, altmış milyon buna karar verecek."

 

            Dostlar işte tam da bu noktada. İNADINA BARIŞ

            Halk ne diktatör heveslileri gördü Haziran 2013, Haziran 2015 gibi örnekler ile onlara gerekli dersi verdi. Bu nedenle bütün oyunu BARIŞ ile bozabileceğimize inanıyorum. Halkın, halkların, emeğin, emekçilerin ve bütün farklılıkların barışı için emek verme zamanıdır.

            Dostlar; 30 Ağustos Zafer Bayramımızı, 1 Eylül Dünya Barış günümüzü ve yakın gelecekteki zafer günümüzü şimdiden kutlarım.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


1193

Yorumlar

Avatar Seçiniz
 
Adınızı giriniz
Yorumunuz
(max 500 harf)

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum
 

Yazarın daha önceki yazıları

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
Tüm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun