Barlar Sokağı değil; bodyguardlar sorunu var!

10.08.2022         akadirkenar@hotmail.comGeçtiğimiz günlerde Barlar Sokağında yaşanan kavga herkesi kaygılandırdı bir kez daha. Ulusal kanalların da verdiği kavga görüntüleri, sokak ortasında birbirine giren yaklaşık 10 kişiyi gösteriyordu. 
 
Peki bir insanlar kimdi? Kavga neden ve nasıl çıkmıştı? Yıllardır çalışan ve nezih bir ortama sahip üç tane meyhaneyle hiç ilgisi olmayan bu durum, gerçekten herkesi üzdü. Meyhanelerin karşılarında yer alan barlarda zaman zaman buna benzer olaylar yaşanıyordu geçmişte de. Bundan altı yedi ay önce de bir kurşunlama olayı sonrası yapılan operasyonda bir çok kişi cezaevine gönderilmişti. 
 
Evet lafı fazla uzatmadan söylemek gerekir; burada yaşanan sorun BODYGUARD denilen insanların çıkardığı olaylardan kaynaklanmakta. O gece de ortada bulunan Berlin isimli mekana girmek isteyen dört gence saldıran bodyguardlar olayların bu aşamaya gelmesine sebep oldu. İskele meydanına kadar taşan ve bir polisin de yaralanmasına sebep olan kavgayı çıkaran bodyguardlardan birisiydi. 
 
Gerçekten barlara giriş çıkışların bir şekilde kontrol edilmesi önemli. Ama buraların kapılarına eğitimsiz insanların yerleştirilmesi hep sorun çıkarmakta. Vücut geliştirme salonlarından alınan gençlerden oluşan bu taşeron yapı maalesef insani ilişki kurmakta bile zorlanan kişilerden oluşuyor. Sonuç olarak da böyle durumlar yaşanıyor. 
 
Yapılması gereken buralarda profesyonel insanların çalıştırılması. Güvenlik yaratayım derken, güvenlik sorunu yaratan gençlerle bu iş olmaz. 

851

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER