Başkan Gökhan'dan öğrencilere; "Kentimize hoş geldiniz"

05.09.2018         

Çanakkale Belediyesi, kente yeni gelen öğrencilere yönlendirme ve tanıtım çalışmalarına bu yılda devam etti. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ)'ye yeni gelen öğrenciler için Terzioğlu Kampüsü ve Otogarda stantlar kuruldu. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'da stantları gezerek yeni gelen öğrencilere 'hoş geldiniz' dedi.

 Çanakkale Belediyesi Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri arasında üst sıralarda yer alan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Terzioğlu Kampüsü ve Otogarda kurulan stantlarda kente yeni gelen öğrencilere yönelik bilgilendirme ve tanıtım çalışmaları gerçekleştirdi.  Kısa bir süre önce ÜniAr (Üniversite Araştırmaları Laboratuarı) tarafından gerçekleştirilen Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri (ÖDÜŞ – 2018) araştırması kapsamında öğrencilerin beklentilerini en üst düzeyde karşılayan “A Plus” üniversite şehri ödülüne layık görülen ÇOMÜ’de, Çanakkale Belediyesi de, bu konudaki çalışmalarını sürdürüyor. Belediye tarafından yapılan açıklamada;  “Uzun yıllardır kentteki tüm öğrencilere pek çok konuda destek veren Çanakkale Belediyesi, bu yıl da ÇOMÜ’de 2018/2019 eğitim öğretim döneminde yeni öğrenim görmeye başlayacak ve Çanakkale’ye ilk kez gelen öğrenciler için kenti tanıtan kitapçıklar ve bilgilendirici materyallerden oluşan dokümanlarla kenti tanıtarak ihtiyaç duydukları konularda yardımcı oluyor” denildi. 

 
Başkan Gökhan, öğrenci ve velilerle buluştu
Açıklamada devamla; “Bununla birlikte, Çanakkale Belediyesi standında öğrencilerimizin kent içi ulaşımdan faydalanabilmeleri adına öğrenci kartı basımı ve ÇABİS akıllı bisiklet kullanım kartı basımı da gerçekleştiriliyor. Ayrıca, 3-7 Eylül tarihleri arasındaki kayıt süresi boyunca Otogardan İlahiyat Fakültesi ve Terzioğlu Kampüsüne de saat başı servisler yapılarak, öğrencilerin kayıt bölgelerine rahat ulaşabilmeleri sağlanıyor. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da, Terzioğlu Kampüsündeki Çanakkale Belediyesi standını ziyaret ederek kayıt için gelen öğrenci ve aileleri ile buluştu. Gökhan, bir süre öğrencilerle sohbet ederek başarılı bir dönem geçirmeleri dileklerinde bulundu. Çanakkale Belediyesinin tanıtım standı, hafta boyunca öğrencilerimize hizmet verecek” ifadelerine yer verildi.
(Zeynep Kocaman)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER