Başkan Gökhan’a CHP’li kadınlardan destek

29.12.2016         

CHP İl ve İlçe kadın kolları üyeleri, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan hakkında kamuoyunda yürütülmeye çalışılan karalama kampanyaları ve algı yönetimine karşı yanında olduklarını belirtmek amacı ile Başkan Gökhan’ı ziyaret ettiler. Ziyarette konuşan Başkan Gökhan, kadınların dayanışma ruhunun daha fazla olduğunu, bunun için kadınların mücadelesini daha fazla önemsediğini belirterek, kentlileri yürütülen algı yönetimine karşı bilinçlendirmek için kadınlara daha fazla görev düştüğünü ifade etti. Başkan Gökhan, kendilerinin hiçbir zaman kandırılmadıklarını ifade ederek; “Ama bizi kandıramazlar, biz kanmayız. Çünkü biz o tecrübeleri dedelerimizden, atalarımızdan geçirdik. Artık biz kanmayız. Kandırılan kandırıladursun.”

 

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a karşı son dönemde yürütülen karalama kampanyaları ile algı yönetimine karşı yanında olduklarını belirtmek amacı ile dün CHP İl ve İlçe Kadın Kolları Başkanları  Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı makamında ziyaret ederek destek mesajı verdiler. Tüm CHP İlçe Kadın Kolları Başkanlarının katıldığı ziyarette konuşan CHP İl Kadın Kolları Başkanı Nurcan Bingöl; “Son günlerde ülkemizde o kadar konuşulacak konu varken, Suriye’yi, Suriye’de şehit düşen askerlerimizi, Güneydoğu’daki, büyük kentlerdeki terör olayları, sivil ve asker kayıplarımızı konuşacakken, sanki başka hiçbir problemimiz yokmuş gibi, bir de üstüne üstün bizi adeta diktatörlüğe götürecek bir anayasa ile uğraştırılırken meclis, bunları bırakıp yerelde CHP’li belediyeyi seçim yolu ile alamayanlar adeta algı operasyonları ile kir at izi kalsın mantığı ile hareket ederek CHP’li Belediye Başkanımızı yıpratma çalışmaları yapmaktadırlar. Bunları yapanların bilemediği şudur ki, bütün CHP’liler, demokrasiyi, laikliği, insan haklarını, hukukun üstünlüğünü ve özgürlükleri savunur. Şunu da bilmelidirler ki, bu tür algı operasyonları ile bir çatlak açarız da oradan ilerler miyiz düşüncesi ile hareket edenler bilmelidirler ki, CHP’lileri böyle olaylar daha da birbirine kenetler, daha da bir araya getirir. O manada teşekkür ediyoruz kendilerine, bizi böyle daha fazla bir araya getirdikleri için” dedi. 

Ziyaret nedeni ile kadın kolları başkanlarına teşekkürlerini ileten Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ziyarette yaptığı konuşmada, en çok kadınların desteğini önemsediğini belirterek; “En büyük güvencem CHP’li kadınlar. Bunu seçimlerde de tekrar ediyoruz. Dayanışma ruhunu en iyi hissettiren kadınlar. Çünkü onlar haksızlığa karşı isyan etmişlerdir, daha yürekli davranmışlardır. Hatta bunu İstiklal Savaşında da yaşadık. İstiklal Savaşında kadınların kahramanlıkları hep anlatılır, biliriz, okuruz. Dolayısı ile şimdi vatanın bağımsızlığı, bölünmez bütünlüğü konusunda Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte kadınlarımızın mücadelesi, şehitlerimizin mücadeleleri ile bunu sağladık, bir vatanımız oldu. Ama bunu da yaşarken de aynı zamanda Cumhuriyetin demokrasi ile taçlanması noktasında da mücadelemizde yine kadınlarımız ön planda. Birçok konuda başarılı da oluyorlar. Özellikle en son taciz yasasının çıkartılamaması konusu buna örnektir. Yine burada bütün demokrasi dışı hareketlere karşı kadın dayanışmasının çok önemli olduğunu bir kez daha ifade etmek istiyorum. Çanakkale Belediyesi nezdinde yapılan saldırıların hiçbir hukuki dayanağı yok. Sadece yalan, iftira ve çarpıtma üzerine kurulmuştur. Dolayısı ile bu noktada bizim bilinçli olmamız, üyelerimizin bu konuda bilinçlenmesi son derece önemli. Ne olduğunu bilmemiz önemli. O bakımdan günlerdir bizim örgütlerimiz beni ziyaretlere geliyorlar” dedi. 
 
“Bizi kandıramazlar”
Yürütülen karalama kampanyasına karşı hep birlikte mücadele edeceklerini ifade eden Başkan Gökhan; “Özellikle kadınların bu konuda bilinçlenmesi, bilgi sahibi olması önemli. Çünkü sürekli onlar halkla beraber oldukları için bu konuyu bilmelerinde yarar var. Hep beraber mücadele edeceğiz ve bu saldırıları püskürteceğiz. Çünkü biz hiçbir zaman ülkenin aleyhine, Türk toplumunun, milletin aleyhine hiçbir icraatın içerisinde bulunmamız söz konusu olamaz. Neden? Çünkü biz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu partinin devamıyız. Diğer partilerden bizi ayıran yegane unsur budur. Biz, Mustafa Kemal ve onun kurduğu parti ile bu ülkenin bölünmez bütünlüğünü, bağımsızlığını sağlayan şehitlerimize karşı sorumluluğumuz olduğunun bilincinde olan insanlarız. Biz sadece bugün bunlara sahip çıkmıyoruz, geçmişten beri bunlara sahip çıkıyoruz. Şimdiki iktidar işine geldiği noktalarda işine geldiğini sahipleniyor, işine gelmediğini kötülüyor. Lozan’ı kötülüyor, İnönü’yü kötülüyor, zaman geliyor Atatürk’ü kötülüyor, iki sarhoş diyor. Ondan sonra Atatürk posteri asılıyor. 15 Temmuz’dan sonra her yer Atatürk posteri oldu. Demokrasi havarisi kesildiler. Bunu söyleyince de suç duyurusunda bulunuyorlar. Yalansa ben özür dileyeyim. Doğruysa sonuna kadar hep beraber savunacağız.  Bakın onlar kandırıldıklarını ifade ettiler. Ama bizi kandıramazlar, biz kanmayız. Çünkü biz o tecrübeleri dedelerimizden, atalarımızdan geçirdik. Artık biz kanmayız. Kandırılan kandırıladursun. Yalan söylüyorlar, bile bile iş birliği yaptılar. Kandırıldık derken de yalan söylüyorlar” ifadelerini kulandı. 
(Oya Koyuncu)

Yorumlar

Avatar Seçiniz
 
Adınızı giriniz
Yorumunuz
(max 500 harf)

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum
 

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
Tüm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun