Başkan Gökhan'a "Öğrencilere özel otobüs" talebi

05.01.2017         

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Vahit Tuna Anadolu Lisesi, Mehmet Akif Ersoy Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Ali Haydar Anadolu Lisesi ve İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi`ni ziyaret ederek okul müdürlerinin ve öğretmenlerin öneri ve taleplerini dinledi. Ziyaret sırasında Vahit Tuna Anadolu Lisesi okul müdürü ve okul temsilcisi tarafından öğrencilere özel otobüs isteği Başkan Gökhan'a iletildi. Gökhan durumu değerlendireceklerini ve uygulamak için çabalayacaklarını ifade etti.

 Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan`ın geleneksel hale getirdiği okul ziyaretleri devam ediyor. Salı günü, ilk olarak Vahit Tuna Anadolu Lisesi’ni, ardından da Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi`ne ziyarette bulunan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, her iki okulda da öğretmenler odasını ziyaret ederek okul müdürlerinin, öğretmenlerin ve okul temsilcilerinin taleplerini dinledi. Başkan Gökhan, gelen talepleri yerine getirmeye çabalayacaklarını dile getirdi. Her iki okulda da, okul kütüphane temsilcileri tarafından talepte bulunulan 65`er kitap, okullara teslim edildi. Ayrıca Vahit Tuna Anadolu Lisesi okul temsilcisi Tunahan Tunizler ve okul müdürü Cemal Korkut`un, Kepez`den okula gelen öğrenciler için talepte bulunduğu `öğrencilere özel` otobüs Başkan Ülgür Gökhan tarafından değerlendirilmeye alındı. Geçmişte İstanbul`da üzerinde öğrenci yazan otobüslerin seyir ettiğini belirten Belediye Başkanı Gökhan konuyu beraberindekilere ileterek yardımcı olacağını ifade etti.  Belediye Başkanı Gökhan Çarşamba günü ise Ali Haydar Anadolu Lisesi ve İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi`ne ziyarette bulunarak okulların sorun ve taleplerini dinledi ve 65`er kitap bağışında bulundu. Ali Haydar Anadolu Lisesi ziyareti sırasına öğrenciler ve okul müdürü tarafından kütüphane, kantin, spor salonu ve laboratuar talebinde bulunuldu. 

 
"Nasıl yetiştirirsek öyle sonuç alırız"
İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ziyareti sırasında sorun ve talepleri dinledikten sonra konuşan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; "Meslek liseleri gerçekten çok önemli. Hemen pratik hayata dönüşebilen, üreterek öğrenen ve geliştiren kurumlar. Gelişmiş ülkelerde meslek lsielerine çok önem veriliyor." dedi. İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul başkanı ve öğretmenler tarafından Başkan Gökhan`a okuldaki yemek sorunu iletildi. Öğrenci temsilcisi ve öğretmenler yakın çevrede fastfood harici yemek yenebilecek bir yer olmamasından dolayı dert yandı. Başkan Gökhan ise bu problemi ramazan çadırı gibi bir uygulama ile çözüme ulaştırabileceklerini ifade etti. Ayrıca İMKB okul yönetimi tarafından okuldaki yer döşemeleri ve kapılar ile ilgili sorunlar Belediye Başkanı Gökhan`a iletildi. Başkan Gökhan bu talepleri beraberindeki belediye heyetine bildirdi. İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ziyareti sırasında konuşmasını sürdüren Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; "Bebeklikten 18 yaşına kadar bunların hepsi çocuktur, 17 yaşındaki de dahil. Dolayısıyla bu çocukların ve gençlerin 18 yaşına kadar sorumluluğu hepimizin. Sadece anne babaya bırakılamaz. Nasıl yetiştirirsek öyle sonuç alırız, öyle döner. Yarına baktığımızda bizi kim yönetecek? Bu çocuklar yönetecek. Eğitim sistemine sahip çıkmalıyız. İyi yetiştirmeliyiz." diye konuştu. (Atilla Akın)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER