Başkan Gökhan, bugün 'Yeniden adayım' diyecek

07.11.2018         

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, bugün CHP Merkez İlçe Binasında Belediye Başkanlığına aday adaylığı başvurusunu yapacak. Gökhan, 7 Kasım Çarşamba Günü CHP Merkez İlçe Başkanlığına aday adaylık başvurusunu yapacağını söyleyerek; "Çanakkale'yi, Çanakkalelilerle birlikte yönetmek üzere aday adaylığı talebimi iletmek için, 7 Kasım 2018 Çarşamba günü, saat 12:30 Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığında olacağım" dedi.

 2002 yılında Belediye Meclis Üyeleri’nin oylarıyla 2004 yılında ise halkın teveccühü ile Çanakkale Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan 16 yıllık mevcut Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Yerel Seçimler öncesi merak edilen ‘aday adaylık’ sorularına yanıt verdi. 16 yıldır kenti yönetme adına çalışmalarını sürdüren ve büyük bir kesimin beğenisini kazanmış olan Başkan Gökhan, 2019 Yerel Seçimlerinde sürdürdüğü görevi için yeniden aday adayı olacağını açıkladı.  Belediye başkanı Gökhan, bugün saat 12:30’da CHP Merkez İlçe Başkanlığı’nda aday adaylığını açıklayacak. Başkan Gökhan; “İlk günkü heyecanla yeni dönemde de Çanakkale`yi, Çanakkalelilerle birlikte yönetmek üzere aday adaylığı talebimi ileteceğim” diyerek, görevini sürdürdüğü Çanakkale Belediye Başkanlığına yeniden aday adayı olacağını duyurdu. 2004 yılından bu yana Çanakkale Belediye Başkanı olan Gökhan; “Birlikte yönetim, önce insan ve katılımcılık ilkelerinden asla vazgeçmedim” dedi. 16 yıl boyunca biriktirdikleri yanında ilk günkü heyecanını hiç yitirmediğini ifade eden Başkan Gökhan; “Çanakkale’yi, Çanakkalelilerle birlikte yönetmek üzere aday adaylığı talebimi iletmek için, 7 Kasım 2018 Çarşamba günü, saat 12:30  Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığında olacağım” dedi.

 
“Çanakkale, bana teslim edilen bir emanettir”
Belediye Başkanlığı için aday adaylık başvurusunu partisine ileteceğini açıklayan Başkan Gökhan; “2002 yılında başlayan Belediye Başkanlığı görevim; 2004, 2009 ve 2014 yıllarında gerçekleşen yerel seçimlerde Çanakkale halkının büyük desteği ile bugüne dek devam etti.  Belediye Başkanlığı görevim boyunca; sosyal demokrasiden, özgürlüklerden, eşitlikten ve kendime anayasa olarak belirlediğim; birlikte yönetim, önce insan ve katılımcılık ilkelerinden asla vazgeçmedim. Kentlerin kuruluş amacı olan bir arada huzur ve güven içinde yaşamın sağlanması için azami çaba sarf ettim. Barışın Kenti Çanakkale’de popüler kültürün dayattığı olumsuzlukları en asgari düzeye indirgemeye büyük önem verdim. Üç dönemdir taşıdığım, her şeyin üzerinde tuttuğum, bana teslim edilen bir emanet var ‘Çanakkale…’ Kontrolsüz bir hızla büyüyen, doğayı tüketen, insanı kahvesini bile ayakta içmeye zorlayan küresel anlayışa karşı insanların birbirinin sıcaklığına sığındığı, sosyalleştikleri, el emeklerini birbirlerine sundukları sosyal korunakların ve sürdürülebilir kentsel gelişimin, kent ruhunun korunmasının önemini birinci öncelik haline getirdim. İşte bu anlayışın sürdürülebilir kılınması için 16 yıl boyunca biriktirdiklerimin yanında, ilk günkü heyecanımı hiç yitirmedim” dedi.
(Baykal Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

İKİ ACI KAYIP..
10.07.2019    691