Başkan Gökhan "Başarıya katkı vermek bizim için önemli"

09.01.2019         

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, gelenek haline getirdiği okul ziyaretlerine devam ediyor. Başkan Gökhan, okul ziyaretlerinde öğrencilerin, öğretmenlerin araç-gereç ihtiyaçlarını ve okulların fiziki sorunlarını dinledi.

 Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, okullara yönelik düzenlediği ziyaretlerine devam etti. Başkan Gökhan, Nedime Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Mehmet Akif  Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Ziyaretlerinde öğrenciler ve öğretmenlerle bir araya gelen Başkan Gökhan, öğrencilerin ve öğretmenlerin çalışma ortamında gerekli olan araç-gereçlerin durumunu sordu. Öğretmenler ve öğrenciler, ihtiyaç duydukları eksiklikleri Başkan Gökhan’a ilettiler. Gökhan da teknik ekibe talimat vererek, ihtiyaçların giderilmesi gerektiğini söyledi. Mehmet Akif  Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Beden Eğitimi öğretmeni, öğrencilerin bisiklet yarışlarında derece aldıklarını, ancak bisiklet ihtiyacı duyduklarını söyledi. Başkan Gökhan, önce öğrencileri çalıştıran beden eğitimi öğretmenini ardından, gösterdikleri başarılar nedeniyle öğrencileri tebrik etti. Konuyla ilgili Gökhan; “Biz, temin edebileceğimiz yerlerle görüşelim, ona göre bisikletleri temin edelim. Başarıya katkı vermek, bizim için çok önemli” dedi.

 
“Kapalı spor salonu yapmayı planlıyoruz”
Ziyaret hakkında konuşan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Esenler Mahallesindeki okulların kapalı spor salonu ihtiyacı duyduğunu belirtti. Cevatpaşa Ortaokulunun civarındaki boş alana kapalı spor salonu yapma düşüncesi olduğunu söyleyen Gökhan; “Her yıl düzenlediğimiz mutat okul ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Biraz önce de Nedime Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ettik. Burası artık, 4 lisenin de birleşmesiyle bir kampus haline gelmiş. Tabi okul inşaatları yapılırken, bir yere de kapalı spor salonu yapılsa daha iyi olacaktı. Tüm okulların yararlanabilmesi için, Cevatpaşa Ortaokulunun civarındaki boş alana kapalı spor salonu yapmayı planlıyoruz. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, o yeri bizden spor salonu yapmak için istedi ama daha sonra o yatırımdan vazgeçildi. Ziyaretlerimizde, öğrencilerin veya öğretmenlerin okullarda yaşadıkları sorunlara sıkıntılara çözüm getirmektir. Okulların ihtiyaçları konusunda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” dedi.
(Baykal Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER