Başkan Gökhan "Bölgesel işbirlikleri kuracağız"

25.11.2019         

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Yalova'da ve İzmir'de düzenlene Belediye Başkanlar toplantısı ile ilgili görüşlerini aktardı.

 CHP’li Belediye Başkanları Yalova’da ve İzmir’de düzenlene Belediye Başkanlar Toplantısında bir araya geldiler. Yalova’da düzenlene İl Belediye Başkanlar Toplantısı’na Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan katılırken, İzmir’de CHP Genel Başkanı kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımı ilse düzenlenen Belediye Başkanlar Toplantısı’na ise CHP Genel Sekreteri, Genel Başkan Yardımcısı ve Belediye Başkanı Muharrem Erkek ve Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, Gelibolu Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar ile diğer ilçe ve belde belediye başkanları katıldılar. Başkan Gökhan, düzenlenen toplantılarla ilgili görüşlerini paylaştı. Yalova’da düzenlene İl Belediye Başkanlar Toplantısı’nda nasıl bir dayanışma gerçekleştirilebilir? Konusunda görüş alışverişlerinin olduğunu belirten Başkan Gökhan, İzmir’de ise 2 gün boyunca ulaşım konusunda, akıllı şehirler konusunda sunum ve paneller gerçekleştiğini söyledi. Bundan sonra bu toplantıların periyodik olarak yapılabileceğini belirten Başkan Gökhan, ortak proje üretmen ve bu projeler doğrultusunda bölgesel işbirliklerinin gerçekleşebileceğini söyledi.

 
“Bu toplantılar periyodik olarak yapılacak”
Düzenlene toplantılarla ilgili konuşan Başkan Gökhan;  “Yalova’da İl Belediye Başkanları toplantısı yaptık. Bunu da Belediyeler arası nasıl dayanışma sağlanabilir, ne yapılabilir, ne yapmalıyız? Ortak sorunlarımız ve konularımız ne? Yerel Yönetim Yasa Tasarısı gündemde onunla ilgili görüşlerimizi paylaştık. İzmir’de de Genel Merkezin düzenlediği toplantı. Burada da yine belediyeleri ilgilendiren konularda bilgi verildi. Paneller ve sunumlar yapıldı.   Özellikle ulaşım konusunda, akıllı şehir konusunda… sunumlar oldu. 2 gün boyunca bu konularda Belediye Başkanlarına bilgi verildi. Sonrada Belediye Başkanları kendi görüşlerini paylaştı. Bundan sonrada bu toplantılar periyodik olarak yapılacak. Hatta bölgesel yapılabilirler. Birde kardeş belediyecilik konusunda sunum yapıldı. Kardeş belediye deyince bu sadece çocuk parkı ..vs. vermek değil ortak projeler üretmek ve bu projeler doğrultusunda bölgesel bir iş birliği için neler yapılması gerekir, hangi fonlardan yararlanılabilir anlatıldı. AB fonları veya diğer kaynaklar, yurt için kaynakları neler olabilir şeklinde görüşleri tartışıldı. Bunlarla ilgili bilgi verildi” dedi. 
(Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Bayramiç'te feci ölüm
18.09.2020    977