Başkan Gökhan "Çanakkale'yi, birlikte yönetmek için aday adayıyım"

06.11.2018         

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, 2019 Mart ayında yapılacak Yerel Seçimlerde Belediye Başkanlığı için aday adayı olacağını açıkladı. 7 Kasım Çarşamba Günü CHP Merkez İlçe Başkanlığına aday adaylık başvurusunu yapacağını belirten Başkan Gökhan; "İlk günkü heyecanla yeni dönemde de Çanakkale'yi, Çanakkalelilerle birlikte yönetmek üzere aday adaylığı talebimi ileteceğim" dedi.

Üç dönem boyunca Belediye Başkanlığı görevini yürüten Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, 2019 Mart ayında yapılacak Yerel Seçimlerde  Belediye Başkanlığı için aday adayı olacağını açıkladı. 2004 yılından bu yana Çanakkale Belediye Başkanı olan Gökhan, 7 Kasım Çarşamba Günü saat 12:30’da aday adaylık başvurusunu CHP Merkez İlçe Başkanlığına ileteceğini açıkladı. Açıklamasında, Çanakkale halkının desteği ile bugüne kadar Başkanlık görevini yürüttüğünü ifade eden Gökhan; “Birlikte yönetim, önce insan ve katılımcılık ilkelerinden asla vazgeçmedim” dedi. 16 yıl boyunca biriktirdikleri yanında ilk günkü heyecanını hiç yitirmediğini ifade eden Başkan Gökhan; “Çanakkale’yi, Çanakkalelilerle birlikte yönetmek üzere aday adaylığı talebimi iletmek için, 7 Kasım 2018 Çarşamba günü, saat 12:30  Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığında olacağım” dedi.

 
“7 Kasım Çarşamba Günü başvurumu ileteceğim”
Belediye Başkanlığı için aday adaylık başvurusunu partisine ileteceğini açıklayan Başkan Gökhan; “2002 yılında başlayan Belediye Başkanlığı görevim; 2004, 2009 ve 2014 yıllarında gerçekleşen yerel seçimlerde Çanakkale halkının büyük desteği ile bugüne dek devam etti.  Belediye Başkanlığı görevim boyunca; sosyal demokrasiden, özgürlüklerden, eşitlikten ve kendime anayasa olarak belirlediğim; birlikte yönetim, önce insan ve katılımcılık ilkelerinden asla vazgeçmedim. Kentlerin kuruluş amacı olan bir arada huzur ve güven içinde yaşamın sağlanması için azami çaba sarf ettim. Barışın Kenti Çanakkale’de popüler kültürün dayattığı olumsuzlukları en asgari düzeye indirgemeye büyük önem verdim.  Üç dönemdir taşıdığım, her şeyin üzerinde tuttuğum, bana teslim edilen bir emanet var ‘Çanakkale…’ Kontrolsüz bir hızla büyüyen, doğayı tüketen, insanı kahvesini bile ayakta içmeye zorlayan küresel anlayışa karşı insanların birbirinin sıcaklığına sığındığı, sosyalleştikleri, el emeklerini birbirlerine sundukları sosyal korunakların ve sürdürülebilir kentsel gelişimin, kent ruhunun korunmasının önemini birinci öncelik haline getirdim. İşte bu anlayışın sürdürülebilir kılınması için 16 yıl boyunca biriktirdiklerimin yanında, ilk günkü heyecanımı hiç yitirmedim. İlk günkü heyecanla yeni dönemde de Çanakkale’yi, Çanakkalelilerle birlikte yönetmek üzere aday adaylığı talebimi iletmek için, 7 Kasım 2018 Çarşamba günü, saat 12:30  Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığında olacağım” dedi. 
(Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

"Yaşamı yok etmeyin"
15.07.2019    619
Bayramiç'te RES tepkisi!
15.07.2019    542