Başkan Gökhan; "Soylu'ya kefilim"

11.02.2019         

CHP Belediye Meclis üyesi Mehmet Soylu, 31 Mart yerel seçimlerinde Barbaros Mahallesi Muhtar adayı olacağını açıkladı. Uzun yıllardır Barbaros Mahallesi'nde ikamet eden Soylu; "Çanakkale'mizin, yeşil Barbaros Mahalle'mizin daha yeşil olması için muhtar adayı oldum" dedi.

 CHP Belediye Meclis üyesi ve zaman zaman Belediye Başkanvekili görevinde de bulunan Mehmet Soylu, 50 yıldır ikamet ettiği Barbaros Mahallesi’nin Muhtar adayı oldu. Düzenlenen toplantıda adaylığını açıklayan Soylu, destek veren herkese teşekkürlerini sundu. Cumartesi günü düzenlenen toplantıya, CHP YDK üyesi Serdar Soydan, Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan adayı Ülgür Gökhan, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, İyi Parti İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, CHP Belediye Meclis üyeleri, CHP Belediye Meclisi adayları ve vatandaşlar katıldı. Barbaros Mahalle Muhtar adayı Mehmet Soylu, kendisine destek vermek için adaylık açıklamasına katılanlara hitap etti. Soylu,  Çanakkale’nin ve Barbaros Mahallesi’nin daha yeşil olması için muhtar adayı olduğu söyledi. 50 yılı aşkın zamandır Barbaros Mahallesi’nde ikamet ettiğini söyleyen Soylu, toplantıda kendisini tanıttı. Barbaros Mahallesi Muhtar adayı Soylu; “1953 yılında Bayramiç’te doğdum. 52 yıllık Barbaroslu olarak 54 Evler, Aziziye Caddesi, Türkgücü Caddesi, Köprülü Mehmetpaşa Sokak’ta oturdum ve hala Onur Sokak’ta ikamet ediyorum. Sümerbank’tan emekliyim, hala Belediye Meclis Üyesiyim. Şehitler diyarı Çanakkale’mizin, yeşil Barbaros Mahalle’mizin daha yeşil olması için muhtar adayı oldum. Evli 2 çocuk babası, 3 torun sahibiyim. Muhtara adayı olduğum sürece bana destek vermek için kollarını sıvayan 8 kişilik aza arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Bana ve ekibime destek verdiğiniz için hepinize çok teşekkür ederim” dedi.

 
“Mehmet Soylu’ya kefilim”
Toplantıda düşüncelerini aktaran Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan adayı Ülgür Gökhan; “Barbaros Mahallesi, Çanakkale’nin en büyük mahallesi ve gelişmekte olan bir mahalledir. O bakımdan bu mahallede muhtar olmak çok önemli. Mehmet Soylu arkadaşımız da bu mahallenin sorumluluğunu üstlenmek için aday oldu. Mehmet Soylu arkadaşımızla şuanda Belediye Meclisinde çalışıyoruz. Dolayısıyla kendisini tanıyoruz, verilen görevleri gayet güzel yapan, sorumluluk sahibi bir arkadaşımızdır. Onun için ben Belediye Başkanı olarak, Mehmet Soylu arkadaşımıza kefilim. Eğer bu mahallede Mehmet Soylu arkadaşımız seçilirse, ben de Belediye Başkanı olduğumda birlikte Barbaros Mahallesi’nin gelişmesi için ne gerekiyorsa yapacağız, dayanışma içerisinde olacağız. Çünkü zaten Belediye Meclisinde birlikte çalışıyoruz. Mehmet arkadaşımız, bu mahallede çok şey yapabilme kabiliyetine sahip bir arkadaşımız. En azından kendisine güvenilir bir kimliği var. Hizmet etmek için yola çıkıyor ve bu noktada ‘Muhtar adayı olayım mı?’ diye geldiğinde ben de memnuniyetle bunu destekleyeceğimi ve kendisine bu mahallede muhtarlığın yakışacağını söyledim. Mehmet arkadaşımız siyaseten baktığımızda Cumhuriyet Halk Partili bir arkadaşımız. Dolayısıyla Barbaros Mahallesinde de çoğunluk Cumhuriyet Halk Partili olduğu için Mehmet arkadaşımızın seçilmemesi için hiçbir neden yok. CHP’nin hizmetlerini bu mahalleli beğeniyorsa, Mehmet Soylu da bizimle birlikte olduğuna göre onu tercih edecektir. Şimdiden kendisine başarılar diliyorum. Zaten kapıdan girerken ‘muhtarım’ diye hitap ettim” dedi. 
(Zeynel Yöner)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

"Yaşamı yok etmeyin"
15.07.2019    619
Bayramiç'te RES tepkisi!
15.07.2019    542