Başkan Gökhan, vatandaşların sesine kulak verdi

02.11.2018         

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Esenler Mahallesi'nde bulunan piknik alanını ziyaret etti. Mahalle sakinleri, geçtiğimiz hafta yaptıkları basın açıklamasıyla piknik alanında değişiklik yapılması talebinde bulunmuştu. Gökhan, talepleri dinleyerek yapılacak düzenlemeler ile ilgili bilgilendirme yaptı.

 Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Esenler Mahalle sakinlerinin sesine kulak verdi ve vatandaşları ziyaret etti. Barışkent site sakinleri, Esenler Mahallesi’nde bulunan piknik alanı ile ilgili basın açıklaması yapmış ve piknik alanında yaşanan olumsuzlukları dile getirmişlerdi. Piknik alanında gece geç saatlere kadar gürültü ve ses kirliliğinin yaşandığını söyleyen vatandaşlar, geceleri uyumakta zorlandıklarını söylemişlerdi. Vatandaşlar, piknik alanında yaşanan olumsuz davranışlardan dolayı çocukların kötü etkilendiğini belirtmişlerdi. Basın açıklamasının ardından Belediye önünde de basın açıklaması yapan vatandaşlar, konunun Belediye Meclisinde görüşülmesini talep etmişlerdi. Belediye Başkanı Gökhan, vatandaşların taleplerine kulak verdi ve vatandaşları piknik alanında ziyaret etti. Başkan Gökhan, yapılacak düzenlemelerle ilgili mahalle sakinleriyle toplantı gerçekleştirdi. Mahalle sakinleri de alınan bu önlemler için Başkan Gökhan’a teşekkürlerini ilettiler. İnceleme sırasında parkta oturan öğrenciler ile de bir araya gelen Başkan Gökhan, bir süre öğrencilerle sohbet etti.

 
Başkan Gökhan, alınan kararlarla ilgili bilgi verdi
Park Bahçeler Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile birlikte incelemelerde bulunan Başkan Gökhan; “Encümen tarafından piknik alanında ateş yakılması yasaklandı. Mangal ve benzeri duman çıkartacak şekilde piknik yapılamayacak. Ancak insanlar ellerinde torbayla malzemelerini getirip akşam kapanış saatine kadar piknik yapabilirler. Etrafa rahatsızlık verecek şekilde gürültü yapılması yasaklandı. Bu kararlar önümüzdeki haftalardan itibaren uygulamaya geçirilecek. Kararlar gereği alana tel örgü yapacağız. Kapı açılış kapanış saati belli olacak. Bir güvenlik görevlisi olacak. Sonuç itibari ile içeride mangal ve duman üretecek herhangi bir aracın sokulması engellenecek. Akşam saat 7-8 sularında da kapanacak. Mangal yakmak isteyen kentlilerimiz Hobi Bahçeleri yanındaki yerleşimden uzak piknik alanımızı kullanabilirler” dedi. (Baykal Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

"Yaşamı yok etmeyin"
15.07.2019    619
Bayramiç'te RES tepkisi!
15.07.2019    544