Başkan Öz, Ankara'da temaslarda bulundu

21.01.2022         

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, beraberindeki bir hayat ile birlikte Ankara'da bir dizi temasta bulundu. Başkan Öz, Çan'ın kentsel gelişimi ve ekonomi çözümleri içen Ankara'ydı.

 Beraberindeki bir hayat ile Ankara`ya giden Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, başkentteki temasları ile ilgili bilgiler verdi. Başkan Öz, "Bugün Ankara`da İlçemizin kentsel gelişiminin planlı olarak sağlanması amacıyla başlatılan ilave ve revizyon imar planı çalışmaları Çanakkale kurul onaylarından geçmişti. Bir süredir de Bakanlık kurul kararı beklemekteydik. Ocak ayında yapılacak Bakanlık Kurulu öncesinde Tarım ve Orman Bakanlığının daveti üzerine şehir plancılarımız ile birlikte bakanlık yetkililerine sunum gerçekleştirdik. Kurum görüşlerinin tamamlanması kapsamında ilave ve revizyon imar planı üzerinde Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Daire Başkanı ve ilgili teknik personeller ile yapılan toplantı sonrası süreç Bakanlık onayına sunulma aşamasına gelmiştir" dedi. 

 
JICA kredisi için yeniden uyarlama başvurusu...
Başkan Öz, ayrıca, "Yine bugün Ankara`daki temaslarımız kapsamında Genel Müdürlük ile İller Bankası Uluslararası İlişkiler Daire Başkanını, belediyemiz Mali Hizmetler Müdürümüz ve belediye avukatımız ile birlikte ziyaret ettik. Öncesince ödeme planına dair uyarlama başvurusu yaptığımız, bugünde görüşmelerimiz neticesinde Jica kredisine ilişkin sözleşme ve mevzuat hükümleri çerçevesinde ilgili sözleşmenin revize edilmesi ve ödeme planının yeniden değerlendirilmesi hususunda atılabilecek adımları değerlendirdik" dedi.
(Atilla Akın) 
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER