Basketbol'da; Milli Takıma oyuncu kazandırmak

10.01.2019         

Türkiye Basketbol Federasyonu'nun "Basketbolcu Havuzu Tarama Programı" kapsamında U14 ve U13 (2005 ve 2006 doğumlu basketbolcular) yaş kategorilerinde yer alan lisanslı erkek ve kız basketbolcu sporcular, 48 ilde düzenlenecek olan antrenmanlar milli takım antrenörleri tarafından takip edilecektir.

  U14 yaş kategorisinde geçmiş yıllardaki lisanslı basketbolcu sayıları baz alınarak antrenmanların düzenleneceği ana iller ve o illere gidecek diğer iller belirlendi.


Katılımcıların Oluşturulma Şartları:
İllerde gerçekleşecek antrenmanlara katılacak oyuncuların kayıtları kendi kulüpleri tarafından TBF’nin mail yoluyla paylaşacağı linkten kullanıcı adı ve şifre ile gerçekleşecektir. Kulüp temsilcilerine gönderilen link tek kullanımlıktır.
Kulüpler, seçtikleri oyuncuları onayladıktan sonra tekrar oyuncu seçemez veya değişiklik yapamaz. 
Buna göre; A Ligi’nde bulunan takımların temsilcileri 2006 doğumlu 6 sporcu, 2005 doğumlu 6 sporcusunu tarama için kendilerine gönderilen kullanıcı profilindeki takım listesinden seçmesi gerekiyor.
B Ligi’nde bulunan takımların temsilcileri 2006 doğumlu 4 sporcusunu, 2005 doğumlu 4 sporcusunu tarama için kendilerine gönderilen kullanıcı profilindeki takım listesinden seçmesi isteniyor.
C Ligi’nde bulunan takımların temsilcileri 2006 doğumlu 3 sporcusunu, 2005 doğumlu 3 sporcusunu tarama için kendilerine kullanıcı profilindeki takım listesinden seçmesi gerekiyor.
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER