Bayramiç ve Kepez, selle mücadelede etti

02.02.2021         

Bayramiç ve Kepez'de meydana gelen kuvvetli rüzgar ve yağış nedeniyle gereken tedbirleri alan ve sahada büyük mücadele eden Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun ve Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan ile belediye personelleri halkın takdirini kazandı.

Çanakkale il geneli son günlerde şiddetli rüzgar ve şiddetli yağışa maruz kaldı. Özellikle Bayramiç ilçesi ve Kepez beldesinde yaşanan dere taşkınları zor anların yaşanmasına neden oldu. Bayramiç`te Camikebir ve Camicedit mahallerinden geçen Tabaklar Deresi taştı. Kepez`de ise Kepez deresi taştı, tekneler battı. Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun ve Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan sahada verdikleri mücadele ile takdir topladı. Her iki CHP`li belediyenin çalışanları ise halkın sıkıntı yaşamaması için titizlikle çalışarak, su giderlerini açık tutmak için büyük çaba gösterdi.
Sahadan bir an olsun ayrılmayan Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun yaptığı açıklamada; "Ekiplerimiz canla başla çalışıyor. Halkımızın mağdur olmaması için anında müdahale etmeye çalışıyoruz. Çok büyük miktarda bir yağış yaşadık. İlçe tarihinde böylesi bir dönem geçirmedik sanıyorum. Elimizden geleni yapıyoruz" dedi. Sahadan bir an olsun ayrılmayan bir diğer başkan Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan ise; "Şiddetli yağışın olumsuz etkilerine karşı tüm Belediyemiz emekçileri görevlerinin başındalar..." dedi. 
 
Başkan Uygun ve Başkan Arslan ile belediye personelinin gayretli çalışması, halkın takdirini kazandı.
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Çanakkale'nin iki patronu!
25.02.2021    5000
On Numara - Yusuf Eroğlu
22.02.2021    756