Belediye çalışanları 'TİS' imzalarını merakla bekliyor

14.01.2022         

Sendikalar, belediyelerle Toplu İş Sözleşmesi (TİS) imzalarını atmaya devam ederken, Çanakkale Belediyesi'nin iştiraki Kentsel Hizmetler A.Ş. ile DİSK Genel İş arasında imzalar ise henüz atılmadı. Görüşmelerin devam ettiği öğrenilirken, belediye işçilerinin meraklı bekleyişi sürüyor.

Çalışanlar için 2022 yılı ücret zamları belli olurken, belediyelerle işçi ve memur sendikaları arasında TİS imzaları atılıyor. Son olarak Biga Belediyesi ve Biga Kent Hizmetleri A.Ş. ile Hizmet İş Sendikası arasında TİS imzaları atılmış, en düşük işçi maaşı 5 Bin 427 TL olarak belirlenmişti. İlçe ve belde belediyelerinde imzalar atılmaya devam ederken gözler, Çanakkale Belediyesi`nin iştiraki Kentsel Hizmetler A.Ş. ile DİSK Genel İş arasında atılacak TİS imzalarına çevrildi. Konuyla ilgili DİSK Genel İş Şube Başkanı Metin Ceylan Gazetemiz Çanakkale OLAY`a açıklama yapmış, DİSK`in ücret talebinin en düşük 5 Bin 200TL olduğunu ifade eden Ceylan, görüşmelerin olumlu yönde devam ettiğini belirtmişti. 
 
30 Ocak tarihine kadar sürelerinin olduğunu ifade eden Ceylan açıklamasında, herhangi bir sorun olmadığı takdirde 10 Ocak tarihine kadar imzaların atılabileceği yorumunda bulunmuştu. Şu ana kadar görüşmelere dair bir herhangi bir açıklama yapılmazken, Kentsel Hizmetler A.Ş. ile Genel İş arasında ücretlere dair görüşmelerin bugün devam ettiği öğrenildi. Enflasyonda yaşanan yüksek artışla beraber belediye çalışanları 2022 yılı için belirlenecek ücret zamlarını merakla bekliyor.
(Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER