Bir gelenek böyle devam ediyor

08.07.2018         

Kepez Belediyesi tarafından geleneksel olarak sürdürülen 24. Kayısı Festivali ve Sünnet Şöleni başladı. 17 çocuğun sünnet kınası yapılırken, dün ise sünnet mevlitleri okundu.

 Geleneksel olarak düzenlenen Kepez Belediyesi 24. Kayısı Festivali ve Sünnet Şöleni başladı.  Bu yıl Kepez Belediyesi tarafından 17 çocuk sünnet ettirildi. Sünnet çocuklarının aileleri ile birlikte yoğun katılımla geçen Kına Gecesinde davetliler doyasıya eğlendiler. Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan’ın da katılım gösterdiği kına gecesinde aileler gönüllerince eğlendiler.  Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan konuşmasında, “Bu sene 24’üncüsünü düzenlediğimiz Kayısı Festivali özünde sünnet çocuklarımızın bir şöleni. Bu sene 17 çocuğumuz sünnet oldu. Çocuklarımızın hepsine geçmiş olsun, erkekliğe adım attılar. Ailelerini tebrik ediyor, Allah damatlıklarını da göstersin” dedi. Başkan Mutan`ın konuşmasının ardından sihirbazlık gösterisi, ateş gösterisi yapıldı ve sünnet çocuklarının kınaları yakıldı. Aileler ve Kepez halkı canlı müzik ile birlikte şölene devam ettiler. Kına gecesinin ardından dün Sünnet Mevlidi gerçekleştirildi. 

 
“Festival konserimize tüm halkımız davetlidir”
Ailelerin ve Kepez halkının yoğun katılım gösterdiği mevlitte konuşan Başkan Mutan, Kepezlileri akşam düzenlenecek Kayısı Festivali konserine davet etti. Mutan;  “Kepez Belediyesi 24. Kayısı ve Sünnet Şöleni kapsamında Sünnet Mevlidimizi gerçekleştirdik. Sünnet çocuklarımızı ve ailelerini tebrik ederek geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Bu akşam Halk Plajı yanında saat 20:00`de başlayacak olan Ümit Besen ve Pamela Konserine tüm Halkımız davetlidir. Festival kapsamında Sağlık Hizmetleri Sponsorumuz Net Ambulans`a teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. 
(Oya Koyuncu)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER