Birleşik Kamu İş'ten Özkurnaz'a ziyaret

21.02.2021         

Geçtiğiniz günlerde yapılan seçimle Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Çanakkale İl Başkanı seçilen Arda Gel ile konfederasyona bağlı sendika il başkanları gazetemiz Çanakkale OLAY'ı ziyaret etti. Gazetemiz sahibi Mehmet Özkurnaz ile bir araya gelen Gel ve il başkanları, pandemi sürecinde ülkenin ve emekçilerin durumuna dair görüşlerini aktardılar.

Geçtiğiniz günlerde yapılan seçimle Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Çanakkale İl Başkanı Arda Gel ile bağlı sendikaları Eğitim-İş Şube Başkanı Serkan Serbes ve Tüm Yerel Sen İl Temsilcisi Hasan Kart gazetemi Çanakkale OLAY`a ziyarette bulundular. Gazetemiz sahibi Mehmet Özkurnaz ile bir arya gelen gel ve il başkanları sendikal faaliyetleri, pandemi sürecinde çalışanların duruma dair görüşlerini aktardılar. Konfederasyon ve bağlı kuruluşlar olarak Cumhuriyetin ilerici değerlerinin tasfiyesine dönük girişimler ile emek mücadelesi arasındaki açının kapandığı bilinciyle bu iki başlığı bir arada götürmeye çalışmakta olduklarını belirterek, "üye sayımızı arttırıp bununla beraber sözümüzü daha güçlü söylemeyi planlıyoruz" dedi. 
Konfederasyon başkan Gel, sendikal faaliyetlerine dair; "Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu içerisinde Büro-İş, Eğitim-İş,Genel Sağlık-İş, Tapu Çevre Yol İş, Tüm Yerel Sen,Tarım Orman-İş, Ulaşım İş, Enerji İş ve Kültür Sanat İş i barındırmakta ve kentimizde şu an 1300 kamu emekçisinin sendikal tercihlerini oluşturmaktadır. Cumhuriyetin ilerici değerlerinin tasfiyesine dönük girişimler ile emek mücadelesi arasındaki açının kapandığı bilinciyle bu iki başlığı bir arada götürmeye çalışmaktadır. Konfederasyonumuz gençliğin bu ülkenin geleceğinde alacağı konumu önemsemektedir, bu anlayışla il temsilciler kurulu kendi yaptığı seçimde en genç sendika temsilcisini il başkanlığı görevine getirmiştir. Pandemi koşullarında emeğin ve dayanışmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük dolayısıyla önümüzdeki dönemde bir örgütlenme hamlesi ile üye sayımızı arttırıp bununla beraber sözümüzü daha güçlü söylemeyi planlıyoruz. Çünkü Çanakkale bizim anlayışımızın toplumsal taban bulabilmesi için gerekli olan politik iklime fazlasıyla sahip. Ve bizlerde bu kitleyi kapsayıp harekete geçirebilecek kadrolara fazlasıyla sahibiz" açıklamasında bulundu.
(Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Çanakkale'nin iki patronu!
25.02.2021    5001
On Numara - Yusuf Eroğlu
22.02.2021    758