Birlikteyken varız...

13.09.2022          Değerli okurlarım;

 

Bizim büyük bir sorunumuz var! Aklı kıt insanlar... 

 

Bu akıl yoksunları ABD’nin hala bizim dostumuz olduğu tezini savunuyorlar. At gözlüklerini bir türlü çıkarmak istemiyorlar.

 

15 Temmuz darbe girişiminin kim tarafından gerçekleştiğini anlamamak için kör ya da sağır olmak gerekiyor. Darbeyi organize eden örgütün lideri nerede yaşıyor? Elbette ABD eyaletinde.

 

Pekala! Yönetime darbe girişimiyle el koymak hangi demokrasiye sığar?  Bu bir suç değil mi? Eğer suç ise neden ABD bize bu adamı teslim etmiyor? Peki bu darbe girişiminin şehir yapılanmacıları olan imamlar nerede? Onlar da ABD’de! peki onlar teslim edildi mi? Hayır! Tüm desteğiyle Amerika bu örgütlerin arkasında duruyorsa bizden asla dost olamaz. Konuşulacak bir şey var mı?

 

Ülkemizin her köşesinde ajanları cirit atarken, Donald Trump’ın aleni bir şekilde sizin ekonominizi yerle bir ederim dedikten sonra ülkemizde neler yaşandığını hepimiz görüyoruz, yaşıyoruz. Peki bizim yöneticilerimiz ne cevap verdi? Ya da yaşanan bu sıkıntılar kimin umurunda?

 

Bizim Türkiye Cumhuriyeti olduğumuzu şanlı tarihimizin de yaklaşık 3000 yıllık bir geçmişi olduğunu bu zat-ı muhteremlere hatırlatmamız gerekiyor. Burada bir kabile veya aşiret yönetilmiyor.

 

Dünyanın birçok bölgesinde 200’den fazla büyük elçimiz var bunların ağızları dilleri yok mu? Hiç mi sorumlu oldukları devletin kudretini bilmezler? Bir kişinin aklıyla mı hareket ediyorlar anlamış değilim. Yarın bir gün iktidar değişse yine tek adam rejimi üzerinden mi yönetilecek bütün süreç. Şunun farkına varılmalıdır ki, devlet yönetmek kendi canımızdan, kendi şerefimizden, onurumuzdan, namusumuzdan asla farklı değildir. 

 

Hangi vatan haininin, hangi korkağın ismi altın harflerle tarih kitaplarına geçmiştir bir düşünün. Atamız Mustafa Kemal Atatürk ne güze söylemiş “Cesaret gösteren ve tehlikeye atılan kazanır. Korkak kalp, daima mağluptur.”

 

Dostlarım; bu toprakları vatan yapan bir bütünün parçalarıyız, birlikteyken varız.

 


901

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER