Bizim başka Türkiye'miz yok

19.07.2022          Değerli okurlarım;

 

Son günlerde yapılan demir çelik operasyonu ne anlama geliyor biliyor musunuz? MHP’li patronlara neden operasyon yapılıyor? Devlet Bahçeli’yi köşeye sıkıştırıp, önce İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’dan kurtulup sonra da Selahatin Demirtaş’ı ceza evinden çıkarıp, beraber cumhur ittifakını kurmak mı?

 

Yeni bir algı oturtmaya çalışılıyor, farklı kaynaklardan edindiğim bilgiler, genel olarak seçmenler keskin dönüşlerinin olmayacağı kanaatinde. Bu ilginç bir iddia yine aynı kaynaklar siyasetçilerin değişmediğini kendi ideallerini koruduğunu ifade ediyorlar. Ben bunların saçma ve yersiz olduğu kanaatindeyim. Kimse halkı düşünmediği kesin belli bu seçimi almak için her yolu deneyecektir. Bu yüzden demir çelik operasyonunun, Soylu’dan habersiz yapıldığını düşünüyorum. Bundan sonraki operasyonun daha büyük çaplı olacaktır, kabineyi bile değişecek büyüklükte olacak gibi.

 

Son 20 yıl içerisinde siyasiler o kadar keskin manevralar yaptı ki, izlerken başımız dönmedi değil. Süleyman Soylu, Numan Kurtulmuş gibi isimlerin parti genel başkanlıklarından istifa edip AKP’ye geçtiklerine tanık olduk. Yine CHP kanadına baktığımızda Murat Karayalçın, Abdullatif Şener, İlhan Kesici gibi isimleri görüyoruz. Merak ettiğim şu, bu insanlar farklı siyasi partilere transfer olurken seçmen neden siyasi partisini değiştiremesin? 

 

Mesela MHP Genel Başkanı Devlet Başkanı ve BBP Genel Başkanı AKP sözcüsü gibi hareket ederek bizim Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır diyorsa bilin ki kendi seçmenine ve partisine güvenmiyor demektir. Halkın da aklını küçümsüyorlar.

 

6’lı masa da ise yine tanıdık simaları ve daha önce ülkemizde bir dönem Başbakanlık yapmış olan Ahmet Davutoğlu’nu görüyoruz. Kendisi görevinden affını isteyip istifa etmiş ve sessiz sedasız bir ayrılık olmuştu. Bugün ne değişti de kendini ortalara atıverdi veya başbakanlığı sırasında neleri düzeltebilmişti? Anlayabilmiş değilim.

 

Değerli dostlarım, geçmiş günlerde yürüttüğümüz tahminlerle kapıda bekleyen ekonomik krizin geleceğini biliyorduk. Fakat yöneticilerimiz memlekette yaşayan halkı unutmuş gibiler. Halkın yoksulluk sınırı 20 bin lirayı aştı. Bu durumu daha da dramatize etmek istemiyorum lakin şapkamızı alıp önümüze koymalıyız. Seçim zamanı hep aynı vaatlerde bulunan bizler bu halkın hizmetkarlarıyız deyip seçim sonunda krallıklarını ilan eden bu insanlara artık kanmamalıyız. Partileri futbol takımı tutarcasına desteklememeliyiz. Namuslu, dürüstlüğünden şüphe duymadığımız, ileri görüşlü memleket sevdalısı, tek davası halkı ve vatanı olan dava adamları yeni Mustafa Kemal Atatürk’ler bulmalıyız.

 

Çok savaşlar gördüm, çok esir düşenler tek bir amaçları ve inançları vardı hiç biri boş şimdiki siyasiler gibi değildi. Bir amaçları vardı, bir hayalleri vatandı tek dertleri namuslarıydı, analarıydı, bacılarıydı vatanları. Bu kadar kutsaldı işte vatan dediğimiz toprak parçası. Biz bu ülkenin vatandaşları, askerleri olarak çok kez vatanımıza ihanet edildiğine, satıldığına, peşkeş çekildiğine tanık olduk. Ama artık uyanmalıyız.

 

Bizim başka Türkiye’miz yok.


1697

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER