Bombalara karşı sofralar kuruldu

08.06.2018         

Çanakkale Rüzgar İnisiyatifi isimli grup ?Bombalar Karşı Sofralar? etkinliği ile yemeklerini paylaştı. 2003 Irak işgali ile başlayan 'Bombalar Karşı Sofralar' savaşa karşıtı bir gelenek olarak kurulmaya devam ediyor.

2003 Yılı’nda Irak İşgaline karşı başlatılan ve savaş karşıtı bir gelenek haline gelen ‘Bombalar Karşı Sofralar’ dün Çanakkale’de kuruldu. Etkinlik, Çanakkale Rüzgar İnisiyatifi tarafından gerçekleştirildi. Mümtaz Pirinççiler Meydanı sahil kenarında yapılan etkinlikte bir çok vatandaş ortak sofrada buluştu. 
İftar saati ile aynı zamanda kurulan yer sofrasında hep beraber yenen yemeklerin ardına etkinlik sona erdi. Rüzgar İnisiyatifi sözcüsü Özgür Şervan etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada; “Bombalara Karşı Sofalar,  savaşa karşı ‘Aş’ı savunan bir gelenekten geliyor. 2003 Irak işgalinde başlayan bir oluşum. İnsanların bomba değil yemek yemek istediğini ve aynı sofrada buluşmak istediğini gösteren bir etkinlik. Bizde bugün buna dayanarak insanlarla yemeğimizi ve aşımızı paylaşıyoruz. Savaşmayın hep beraber aynı sofrada oturalım diyoruz.  Bugünde bunun ilkini gerçekleştiriyoruz ve yemeklerimizi herkesle paylaşıyoruz” dedi. 

(Eren Aşnaz) 

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER