Bozcaada 'El Ele' veriyor

04.01.2018         

Bozcaada Belediyesi uzun süredir üzerinde çalıştığı Bozcaada El Ele Projesi'ni hayata geçiriyor. Proje kapsamında kullanılabilir her türlü eşya ve araç gereç kayıt altına alınarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

 Bozcada Belediyesi tarafından ada içerisinde dayanışmanın sağlanması ve ihtiyaç sahibi vatandaşların her türlü ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile üzerinde çalışılan ‘Bozcaada El Ele Projesi’ni hayata geçirildiği açıklandı. Bozcaada Beldiyesi tarafından proje ile ilgili yapılan açıklamada; “Bozcaada Belediye Başkanlığı olarak üzerinde uzun süredir çalıştığımız Bozcaada El Ele Projesi ve sosyal market 2 Ocak 2018 Salı gününden itibaren hayata geçiriliyor. İhtiyaç fazlası, kullanılabilir durumda her türlü eşya ve malzemenin belediyemize ait sosyal markette belirli bir düzende toplanarak kayıt altına alınması; yine belirli bir düzen ve MAHREMİYET içerisinde ihtiyaç sahibi hemşerilerimize bedelsiz ulaştırılması; projenin temel esaslarını oluşturuyor” denildi. 

 
“Herkesi desteğe davet ediyoruz”
Projenin dayanışmayı ve sosyal yönetim biçimini hedeflediği ifade edilen açıklamada; “Bu amaç doğrultusunda Gümüş Otel altında belediyemize ait boş durumdaki dükkanlardan bir tanesi tadilattan geçirilerek sosyal market olarak yeniden düzenlendi. ‘Bozcaada El Ele’ projesi,  yardımlaşma ve paylaşmayı, sende olan fazlanın bir başkası için ihtiyaç olabileceğini fark edebilmeyi, komşunun eksiğine katkı sağlamayı hedefliyor. Kullanılmamış veya az kullanılmış her türlü ufak eşya ve malzeme, projemizin ilgi alanını oluşturuyor. Elinizde ihtiyaç fazlası olan, artık kullanmadığınız büyük eşyalar ve tek seferde taşınması zor olan beyaz eşyaların ihtiyaç sahibine ulaştırılması da bu proje bünyesinde açıklanacak takvime göre belirli günlerde gerçekleşiyor. Bozcaada EL ELE projesinden ilk aşamada sadece ‘halk kart’ sahipleri ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Çünkü ‘hemşerilik hukuku’ bizim için önemli. “Bozcaada El Ele” sadece ada içindekilere hizmet verecek bir yapı değil, ihtiyaç günü geldiğinde ülke çapında yardımlaşma faaliyetlerinin de yönetileceği bir noktadır. Her gün bir başka kriz yaşanan ülkemizde kitaptan giysiye, kışlık malzemeden ufak eşyaya kadar her ürünün ihtiyaç bölgesine ulaştırılmasında bir merkez olmayı hedefler. Adamızda hem yeniden kullanmayı destekleyerek atık üretiminin azalmasına yardımcı olacak, hem de ihtiyaç sahiplerine destek verilmesini sağlayacak sosyal belediyeciliğin gerekliği olarak gördüğümüz bu girişimden çok gurur duyduğumuzu Bozcaada Belediye Başkanlığı olarak belirtmek istiyoruz. 2 Ocak Salı gününden itibaren halkımızdan ihtiyaç fazlası ürünleri kabul etmeye başlıyoruz. Herkesi desteğe davet ediyoruz” ifadelerine yer verildi. (Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER