Bozcaada'da muhteşem festival!

19.09.2019         

Bozcaada'da ilk kez gerçekleştirilen spor ve eğlence festivali coşku içinde kutlandı. Katılımcılar spor, lezzet ve müziği bir arada yaşadı.. Her yaş grubundan herkese hitap eden dev organizasyon şölen havasında geçti.. Bozcaada halkı, konuklarıyla birlikte eğlencenin doruğuna çıktı.

 Sporun ve müziğin doğa ile bütünleştiği Run The İsland Bozcaada`da yapılan koşularda; 21K erkeklerde Etopyalı Getaye Gelae, kadınlarda ise Yayla Kılıç, 11K erkeklerde Sezgin Ataç, kadınlarda da Elif Dağdelen altın madalyayı kazandı. Festival’de, çocuklar Cumhuriyet Meydanı`na kurulan oyun parkuru ile eğlenirken, Adalı’lar ve misafirler de Ayazma`da düzenlenen konserler ve sportif faaliyetler ile keyifli saatler geçirdi.

Bu yıl ilki gerçekleştirilen `Run The Island Bozcaada` festivali spor, doğa ve müzik ile iç içeydi. Cumhuriyet Meydanı`na kurulan mini survivor parkı, rodeo ve mini tenis kortu ile çocuklar 2 gün boyunca eğlendi. Festival kapsamında sahne alan ilk isim Gonca Vuslateri oldu. Salhane`de gerçekleştirilen konsere sporcular ve adaya gelen tatilciler, rüzgara rağmen yoğun ilgi gösterdi. Festivalin ikinci günü, 11K ve 21K yarışlarının yani sıra fitnes, zumba, yoga gibi sportif etkinlikler ile dolu dolu geçti. Sabah erken saatlerde yarışlar başladı. Ayazma Plajı`na akın eden yüzlerce sporcu hem koştu hem de müzik eşliğinde kendini soğuk suya bırakarak keyifli saatler geçirdi. Festival kapsamında düzenlenen konserler ve sportif etkinliklerin hepsi misafirlere ve ada halkına ücretsiz oldu.
Saat 11.00`deki 11K ve 21K yarışlarının başlama startını Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz verdi. Sporcular, koyların dibinden, üzüm bağlarının arasından koşarak yarışı tamamladı. 21K erkeklerde Etopyalı Getaye Gelae, kadınlarda ise Yayla Kılıç, 11K`da erkeklerde Sezgin Ataç, kadinlarda da Elif Dağdelen altın madalyayı kazandı. Festivalde dereceye giren sporculara toplamda 46 bin 500 TL ödül dağıtıldı. Bu arada, festival kapsamında yine çocuklar için yarışlar düzenlenirken, ilk kez "Göztepe" etabı gerçekleştirildi. Festival, Ayazma Plajı`ndaki Kalben konseriyle sona erdi. Ayazma`da bulunan soyunma kabinlerinin olduğu yere sahne kurulurken, Adalı’lar ve misafirler  kumsalda dolunay eşliğinde Kalben`i dinlemenin keyfine yaşadı. Run The İsland festivalinde düzenlenen 10K yarışmasında yine birçok Adalı koştu. Adalılar’ın ücret ödemeden koşabildiği festivalde, Bozcaadalı Emrah Ataol da geçen Haziran ayında kavga esnasında hayatını kaybeden Bozcaadalı Ramazan Öksüz için koştu. . Ataol, koşuya üzerinde Ramazan`ın fotoğrafı olan ve "Ramazan Öksüz değildir!" yazan tişört ile yarıştı. 
Kaynak; Bozcaadahaber
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER