Bozduralım abi…

06.12.2016         gemici@yandex.com

Hitit Üniversitesi yönetimi öğrencileri dolar bozdurmaya davet etmiş. Bu örnek davranışından dolayı üniversiteyi kutlamak isterim. Aynı kampanyanın COMÜ tarafından da en kısa zamanda başlatılmasını bekliyorum.

 

 

Türkiye’de üniversite öğrencilerinde dolar varsa durum oldukça iyi demektir. Öğrencilerin de bu kampanyaya severek katılacağına yürekten inanıyorum. Geleceğimizin güvencesi gençler dolar bozdurarak ülkemizi bu cendereden kurtaracaktır.

Sadece üniversite öğrencileri mi? Çanakkale’nin önde giden büyük iş adamları da aynı yolu izleyeceklerdir. Özellikle otobüslerin arkasına “Çanakkale ruhu bu topraklarda doğdu” diye yazan “abim” dolarları hiç beklemeden bozduracaktır. Belki de bu yazı çıkmadan bozdurmuştur. Şimdiden tebrik ediyorum. 

Çanakkale’nin mümtaz esnafından da bu kampanyaya katılmasını rica ediyorum. 100 dolar bozduran vatandaşa –dekontu göstermesi şartıyla- bedava ekmek arası tavuk döner, ayran bedava ikram etmeleri kampanyayı güçlendirecektir. Bizim berber de bedava tıraş yaparsa pek memnun olacağım. Ufak bir sorun var, bende bozdurulacak dolar yok. Olsun o yine de konjonktüre uysun, yazsın bir kartona, yapıştırsın cama…

Asgari ücretlileri bu kampanyaya nasıl katarız bilemedim… Seçimlerden sonra 1300 liraya çıkan ücretleri dolar 2,94 iken 443 dolar alıyorlardı. Şimdi dolar 3,50 (küsuratlar takılmayın) 371 dolar alıyorlar. Hemen gidip 100 dolar alsınlar, sonrada bozdursunlar… Kampanyaya destek versinler.

Öğrencisinden işçisine, sanayicisinden esnafına destek, tam destek olursa dolar lobilerini çökertir gideriz. Amerika düşünsün!   

Bana altın işi de cazip gelmedi değil… Düğün mevsimi nasıl olsa gelecek. Mutlaka çevrenizde evlenen de olacak. Altına yatırım demek mayıs, haziran gibi başlayacak düğün mevsimine de hazırlık demektir. İyi düşünün… Altın şart!

Diyanet bile kampanyaya tam destek verdi… Umre ücretlerini dolar üzerinden değil de Türk Lirası üzerinden alacaklarmış. Destek böyle olur işte!

Bu arada benzine ve mazota gelen zamlara takılmayın, arabaları takoza alın. Memlekette petrol çıkmıyor, suyla çalışan otomobil işini TÜBİTAK çözecektir mutlaka. O çöz(e)mezse Cüppeli Ahmet kesin çözer. NASA’ya Mars konusunda bilimsel(!) verileriyle destek veren cüppeli için bu sorun bile değildir. Akşama sabaha, eli kulağında…

Durum gayet iyi… Her şey normal kulvarında gidiyor. Bundan sonra alınacak kol saatlerini de Türk lirası üzerinden alırsak çift kaymaklı ekmek kadayıfı olur. Yemede yanında yat…  

Kangırlı Köyü de kampanyaya tam destek veriyor… Onlar şimdilik tarlaları bozdurup liraya yatırıyorlar. Dolar alanı şimdiye kadar duymadım. Helal olsun köyüme…

-geMici-

gemici@yandex.com

BATI-feneri ÇAKMAYA DEVAM EDİYOR…


552

Yorumlar

Avatar Seçiniz
 
Adınızı giriniz
Yorumunuz
(max 500 harf)

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum
 

Yazarın daha önceki yazıları

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
Tüm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun