Bu hangi kafanın ürünü?

06.11.2018         

AKP Cevatpaşa Mahallesi Başkanlığı'nın sosyal medya hesabından yayınlanan bir açıklama tepki çekti. Kısa süre içinde kaldırılan o açıklamada, CHP'nin miadını doldurduğu ifade edilirken, kurtuluş mücadelesi için ise, "Bir zamanlar milli kurtuluş için gerekli olduğu ileri sürülen bir takım katliamlar, ırkçı faaliyetten ve dayatmadan sonra" tüm yapılanların "Kemalizm" adına meşrulaştırıldığı ifade edildi.

 AKP Cevatpaşa Mahallesi Başkanlığı’nın sosyal medya hesabından, Cumhuriyet Bayramı’ndan iki gün sonra yapılan açıklamada ağır ifadelerle CHP’ye ve Kurtuluş mücadelesine yönelik hakaretlere yer verildi. Ağır hakaretlere yer verilen açıklama, kısa sürede yayından kaldırılırken, söz konusu açıklamanın Çanakkale’de değişen barışçıl siyaset tarzının en net göstergesi olduğu ifade edildi. Söz konusu açıklama her ne kadar yayından kaldırıldıysa da bundan sonra kentteki, AKP-CHP arasındaki siyasetin gelebileceği boyutu gözler önüne serdi. 

 
İşte o açıklama…
“Bugünkü Kemalist argümanlar (CHP zihniyeti), günün koşullarına uyum sağlamıyor, miyadını doldurmuş, bir zamanlar milli kurtuluş için gerekli olduğu ileri sürülen bir takım katliam, ırkçı faaliyetten ve dayatmadan sonra bu argümanların arkasına saklanacağı bir bahane kalmamış, Kemalizm adı altında yapılanları meşrulaştırabileceklerini düşündükleri olgu ortadan kalkmıştır ve etkisini kaybetmiştir. Kemalizm 1930’larda kalmış ve hala yaşatmaya çalışıp, ilerici geçinin zihniyetin, ne kadar dar kafalı ve geri olduğunu anladığımız sistemdir. Giderek körelmesi bir yana, tam olarak algılanmayıp sabit fikirli insanların elinde kaldığı ve putlaştırıldığı içinde içi boşaltılmıştır. Dolayısıyla bir an önce arınılması ve Çanakkale’nin bu zihniyetten kurtarılması gerekir.”  
(Seçkin Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

"Yaşamı yok etmeyin"
15.07.2019    607
Bayramiç'te RES tepkisi!
15.07.2019    531