Bulut'la olmuyor!

14.02.2021         mail@canakkaleolay.comF. Karagümrük engelini güç-bela aşarak, zirve yarışını sürdürdüler ama, Allah Fenerbahçe taraftarına sabırlar versin. 90 dakikaya kondisyonu yetmeyen Sarı-Lacivertli takımın silik futboluna katlanmak çok zor. Mehter takımı gibi. İki ileri-bir geri. İnanılır gibi değil. F.Karagümrük, ikinci yarıda tek kale oynadı. Gün gibi aşikar ki, yaşlı Sosa ve Mesut`la orta saha çöküyor. Bir de buna Ozan`ın formsuzluğunu eklediğinizde, maçın ikinci bölümlerinde sürekli baskı altında kalıyorsunuz. Eğer, bir takımın forvet hattı ile orta sahası futbol oyunun gereksinimlerini yerine getiremiyorsa, o takım baskı altında kalır, bocalar. Düşünün bir kere, hemen her müsabakada Fener`in en iyi oyuncusu, sayısız gol pozisyonunu bertaraf eden kaleci Altay oluyor. Fenerbahçeli taraftarların büyük bir bölümü `Ne olacak bu takımın hali?` sorusunu yöneltiyor. Haksız da değiller. Çünkü, onların yaşam biçimleri Fenerbahçe. O zaman şunu söylemek gerekiyor.

Ara kulüp değiştirme dönemi bittiğine göre, bu sezon için oyuncu transferi söz konusu olamaz. Sarı-Lacivertli takımın mevcut futbolcu kadrosu da Şampiyonluğu getirecek kapasitede gözükmüyor. Esasen, bu takımın sistemi olmadığı gibi, orta sahası üretken değil. Pekiyi, forveti var mı? O da yok. Skorer bir, hatta iki santraforu olmayan bir takım `Şampiyon olurum` diyebilir mi? Elbette söyleyemez!. Buna rağmen, Fenerbahçe, geniş kadrosundan henüz tam anlamıyla da yararlanamıyor. Takımın bu oyunu düşük seviyede oynaması oldukça can sıkıcı. Portföyüne çok transfer yapıldı, ama Teknik Heyet bunu pozitif yönde kullanamıyor. `Fenerbahçe`nin en iyi oyuncuları kimler?` diye sorsan; Altay, Gustavo ve Pelkas denebilir. Bunlar da bir varlar-bir yoklar. Başakşehir`den gelen İrfancan, oyunu değiştirebilecek oyunculardan biri olabilir. Ama, onu sahaya süremiyorsan, o zaman adama sorarlar, `Bu transferi niye yaptın` diye. 
Kabul edelim ki, yaşları nedeniyle fiziksel olarak güçsüz durumda olup, takım savunmasına yardım edemeyen Mesut Özil ve Sosa`nın Fenerbahçe`ye yeterli düzeyde faydalı olamayacağı aşikar. Maalesef, Erol Bulut`un elinde böyle en az 6-7 futbolcu var. Bu isimlerle hiçbir yere varılamaz. Yani, bazı oyuncular sadece isim olarak mevcut. Gerçek şu ki, paraya-pula ve şöhrete doymuş Mesut ve Sosa kurtarıcılıktan uzak gözüküyor. Ağır bir spor dalı olan futbol için gerekli dinamizme sahip değiller. Çünkü, nefes nefese kalıyorlar. Hele, Mesut`u kupanın uzatmalarında da sahada tutan Erol Bulut`un aklına şaşarım. Söz, Erol Bulut`tan açılmışken, "Hakikatler çıplak gezmeyi sever` ilkesinden hareketle, daha da öte giderek, şunları söyleyebiliriz. Galatasaray`da Fatih Terim tartışmasız bir iktidar sembolü. Beşiktaş`ta Sergen Yalçın, hem Süperstar hem de yaratıcılığı ile Türk Futbolu`nun yeni gözdesi. Trabzonspor`un hocası da Milli Takım patentli Abdullah Avcı. Bu Teknik Adamların hepsi birer lider. Peki, henüz rüştünü ispat etmeden Fenerbahçe`nin teknik patronu olan Erol Bulut`un bu hiyerarşik düzende klasmandaki yerini bilen varsa, onu da bana söylesin. 

2013

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Okul servislerine zam geldi!!!
06.08.2022    679
Akıl almaz kumpas!
10.08.2022    608