C.H.P. İL KONGRESİ ARDINDAN

04.01.2016         

Geçen Pazar günü Çanakkale C.H.P. il kongresi gerçekleşti. İki adaylı seçimde bir C.H.P.’li il başkanı seçildi. İl yönetimi işe başladı kolay gelsin.

 Kongredeki izlenimleri sizlerle paylaşmak istedim. Konuşmaların ve eleştirilerin ve de önerilerin başına ön seçimin kayıtlı üyelerle yapılmasını, delegelik sisteminin kaldırılmasıydı, yani tek kelimeyle delegelik ağalığının kaldırılması.

                İkinci öneri seçimlerin çarşaf liste denilen tüm adayların harf sırasına göre yazılıp partili kongre üyelerinin kararına sunmanın daha demokratik, daha az kırıcı incitici, partide çalışanın kendini kanıtlamış kişilerin yönetime gelme şansları daha yararlı olacağı vurgulandı.

                Üçüncü öneri gençlerin C.H.P. ye gereği gibi ilgi duymaması bu ilgisizliğin yönetimlerce gereken hassasiyeti gösterilmediğinden şikâyet edildi, çok haklı bir eleştiri, gençlerin emaneti daha yükseklere tırmanmanın enerjisi gençlerde olduğu vurgulandı.

                Kongre salonunun il kongresi yapmaya elverişli olmadığı C.H.P. ye yakışmayan bir mekân olduğu, dinleyici, delege, konuklar, adaylar iç-içe kimin ne olduğu belli olmadığı vurgulandı.

                Kongrede ilçelerin sorunları, sosyal demokrat çalışmaların yapılanmasında öneriler, belgesel yerel çalışmalar, başarılar, yapılacaklar, yapılamayanlar gündeme getirilemedi. 40 yıllık yöntemlerle kongre yapıldı. Çağımızda bu tür usul ve yöntemleri terk edip gerekirse il kongreleri, 2 veya 3 gün sürmeli. Kurultay 5 gün sürerse kongreler bir anlam, bir değer taşır toplumda ses getirir kanısındayız.

                Hoşçakalınız.


681

Yorumlar

Avatar Seçiniz
 
Adınızı giriniz
Yorumunuz
(max 500 harf)

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum
 

Yazarın daha önceki yazıları

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
Tüm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun