01.01.1970          

 

                Çanakkale’miz ulaşım, yatırım, ekonomik, bakımdan batının en geri yöresi gözler önündedir. Nedenlerine girmiyorum çünkü bizlere bir şey kazandırmaz. Bir şansımız olabilir barış kenti ilan edilen, yöre halkımızca da kabul gören bu bakir şehrimizin akıllıca son yıllarda turizme yönelik, ulaşımın kolaylıkla yapılacağı yatırımlar umut vermektedir.

                Çanakkale 2015 Boğaz Köprüsü, Hilton gibi uluslar arası birinci otel yatırım, Hamidiye Tabyalarına yapılan turistik tesisler bu umudumuzu arttıran nedenler.

                Çanakkale Turizmi bugüne dek hancılık, kervansaraylık tipi konaklamalardan ileriye gidemiyordu, turist otobüsle akşam saat 18.00 de otele iner 19.00 da yemeğini yer, en geç 22.00 de yatar, sabah saat en geç 9.00 a kadar kahvaltısını eder, otobüsüne biner çoğunlukla Truva harabelerini gezer ver elini, Ege, Akdeniz biz ne anladık bu işten, Turizmin kime ne faydası geliri oldu ki turizmin kadir kıymetini bilsin.

                Turisti en az 3 gün doyasıya eğlenceden yeme içmeye, yöre geleneklerini içeren etkinlikler sunamadığımızı sürece altın yumurta veren turizm tavuğuna kavuşamayız.

                3 ay önce bir haftalığına Paris’e gittik. Fransa’nın turizmden yıllık geliri bizim devlet bütçesinin yarısı kadar. Eiffel’e , Louvre Müzesi, Notre-Dame kilisesi, Ren nehrinde motor gezintisi lokantalarda en az 15 dakika sırada bekliyorsunuz

                Turiste bir gün Bayramiç Kazdağı Ayazma gezisi, bir gün The New York Times gazetesinin 2017 de görülmesi gerekli 10 Turistik bölge olarak önerdiği Bozcaada’mızda bir gün milli park Gelibolu Yarımdasın da (Şehitlikler ayrı bir gezi) deniz , kum , gurme gezileri Çanakkale Turizmini renklendirir geliştirir.

                Şen ve esen kalın.

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER