ÇANAKKALE İLÇE OLMA YOLUNDA

18.11.2011         Çanakkale’nin her geçen gün biraz daha içi boşaltılıyor. Çanakkaleliler, yaşananları sabırla izliyor.
 
Geçtiğimiz günlerde bir yazar, gazetesindeki köşesinde; “Çanakkale ‘biz’ demeyi becerememiş bir il, herkes birbirine düşman, etkili ve yetkili kişiler birbirinin aleyhinde konuşuyor” diye yazınca, ben isyan edip; yazarı özür dilemeye, etkili ve yetkili kişi ve kurumları da, yazara Çanakkale’ye özür borcu olduğunu hatırlatmaya çağırmıştım. Tek konuşan Sayın Belediye Başkanımız oldu.
 
Bayram için Çanakkale’de olduğum esnada TV’de ve internet TV’de son dönemde adeta malum yazarı doğrulatırcasına Üniversite, Ticaret Sanayi Odası, Belediye üçgeninde yaşanan tartışmaların bir faydası olmadığını belirterek, bu tartışmaların sona erdirilmesi için tekrar bir çağrıda bulundum, ama yine duymamazlığa gelindim.
 
O gün susanlar bugün de susuyor. Bir ilden bölge müdürlükleri birer birer söküp alınıyor, kimseden ne ses ne nefes. Vakıflar, ardından Orman, şimdi de Ulaştırma Bölge Müdürlüğünün kapısına kilit vuruluyor. Bölge müdürlüklerinin işlevi, etkinlikleri, sosyal ve ekonomik faydaları sanırım ancak elden gittikten sonra anlaşılacak. Çanakkaleliler bir imza için Bursa, Balıkesir yollarına düştükçe kaybettiklerinin önemini anlayacaklar.
 
En son kapatılan Ulaştırma Bölge Müdürlüğü açılışında ben Anavatan Partisi İl Başkanıydım, rahmetli Ayhan Uysal ile Allah ömür versin Nadir Pazarbaşı milletvekilimizdi, Ulaştırma Bakanımız da rahmetli Veysel Atasoy idi. Çanakkale’nin denize kıyısı olan onlarca il içinden seçilip bölge müdürlüğü açılması için o günlerde yaşanan rekabeti, verilen uğraşı bilenler bilir, benim içim cız etti, sanırım rahmetlilerin de kemikleri sızlamıştır.
 
Anlaşılan Çanakkale içi boşaltıla boşaltıla irice bir ilçe olma yolunda hızla ilerleyecek. Ben de bir Çanakkaleli olarak sesimin çıktığı, nefesimin yettiği kadar yazmaya ve söylemeye devam edeceğim.
 
Saygılarımla.

8688

Yorumlar

Avatar Seçiniz
 
Adınızı giriniz
Yorumunuz
(max 500 harf)

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum
 

Yazarın daha önceki yazıları

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Maç D Smart’ta
23.08.2017    32