CHP'den İyi Partiye ziyaret "Millet İttifakı olarak yola devam edeceğiz"

21.07.2020         

CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, İyi Parti İl Örgütü'ne ziyarette bulundu. Ziyarette yapılan konuşmalarda Cumhur İttifakına karşı Millet İttifakı olarak yola devam etmenin önemine vurgu yapıldı.

 CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, İyi Parti İl Örgütü’ne ziyarette bulundu. Ural ile birlikte CHP İl Başkan Yardımcısı Doğan Ateş de ziyarete katılırken, Ural ve Ateş’i, İyi Parti İl Başkanı Selahattin Yıldızlar ve İyi Parti Yönetim Kurulu üyeleri karşıladılar. Yapılan konuşmalarda Millet İttifakı olarak hareket etmenin önemine vurgu yapıldı. İyi Parti İl Başkanı Yıldızlar konuşmasında; “Millet İttifakı olarak Genel Merkezimiz doğrultusunda ne zaman bize ittifak bitti dendiğinde ki öyle demezler. Ama yine de derlerse, o zaman aramızdaki bu ittifak kelimesini kullanmamamız gerekir. Biz Çanakkale’de Millet İttifakı olarak güzel sonuçlar aldık.  Belediye seçimlerinde yüzde 61 oyla Türkiye birincisi yaptık.  İlde Belediye Bakanlarında yine aynı şekilde başarılar elde ettik.  Bu anlamda partim ve yönetimim adına Cumhuriyet Halk Partisine teşekkür ediyorum.  Bizler her zaman bu yoldan gidersek, Millet ittifakı olarak, Cumhur İttifakını ancak bu sayede yenilgiye uğratabiliriz. Yoksa bu ittifaklar bozulduğu takdirde Cumhur ittifakını yıkmak zor olacaktık. Yalnız İttifak arasında bazı sorunlarımız varsa da bunları kendi aramızda halletmemiz gerekiyor.  Bu da biz İl Başkanlarına şahsen görevlendirmeler düşüyor.  Bu süreçte Başkanımla beraber doğru kararlar alacağımıza inancımız sonsuzdur. Bunun için kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

 

“Siyasi partiler toplumun geleceğini belirlemek üzere varlardır”

CHP Çanakkale İl Başkanı Ural ise ittifak sürecine değinerek; “Koronavirüs pandemisi dolayısı ile İl Başkanı olarak seçildikten sonra gerçekleştiremediğimiz, seçimlerden sonra sizleri tebrik etme tanışma ve daha iyi ilişkiler geliştirme açısından ziyaretimizi yaptık. Sonuçta Siyasi partiler toplumun geleceğini belirlemek üzere varlardır.  Ama siyasi partilerin Türkiye’de getirildiği bir nokta var.  Türkiye’de iki tür oluşumla karşı karşıyayız.  Ve bizim bulunduğumuz dönemde de 18 yıldan beri bu ülkeyi yöneten iktidar bu hale getirdi. Tabi ki İttifaklar hep olmak zorundadır.  Bu ittifaklar resmi olabilir gayrı resmi olabilir.  Belediye seçimlerinde farklı ittifaklar tabi ki yapılabilir.  Ama ülkenin bu hale getirilmesine de hepimizin çok uygun bakmadığımızı bir kez daha belirtmek isterim” dedi.

 

İttifak çalışmalarını son derece önemli buluyoruz”

Ülkesini seven herkesi Millet İttifakı saflarına davet eden Ural; “Bizim Cumhuriyet Halk Partisi olarak İYİ Parti ile yaptığımız ittifak çalışmalarını son derece önemli bulduğumuzu ifade etmek istiyorum. Çünkü çok önemli bir konu, Cumhur İttifakı dediğimiz İttifakı, yok etmenin bir tane yolu var.  Bu yol, kutuplaştırılmış bir ülkede, güçlerin bir araya gelmesi olacaktır.  Burada belirti olarak Millet İttifakının  içinde bulunduğu partilerin  başarma şansı olmuyor. Ama şu demek değildir ki; bu memleketini seven, ülkesini seven, milletini seven herkesin bize kucak açmalarını ve bize katılmalarını bekliyoruz. Bu çok önemli ve değerli bir konu.  Millet İttifakı bence büyüyerek devam edecek. Çünkü bizim ittifakımız çıkar ittifakı değil.  Bu ittifak tamamen karşı tarafı alaşağı etme ittifakıdır.  Bu kesinlikle gerekliliktir” dedi.

  

“CHP olarak ittifak kararlarından rahatsız değiliz”

Gazetecilerin sorularına yanıt veren Ural; Duyarlı insanlar olarak sorunları çözebileceklerini belirterek  “İttifak görüşmelerinde seçim döneminde belirli kararlar alınmıştır.  Bunlar da uygulanıyor ve şu ana kadar biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak bir rahatsızlık içinde değiliz.  Bunlar ara sıra olacaktır.  Partimizin Belediye Meclislerinde bazı ufak tefek sorunlar yaşanacaktır. Ama duyarlı insanlar bir araya geldiğinde, her şeyi çözebilirler. Her şeyin çözümü dayanışma ve ortaklıktan geçer.  Bizde de dayanışma ve ortaklaşmayı bilen insanlar olduğunu biliyorum. Dolayısı ile de arada konuşulması gereken ufak tefek konular olabilir.  Bu konuda yapılması gerekenleri yapıyoruz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Hele hele kamuoyuna yanlış yansıtılan bazı konularda bizim asla kötü niyetimizin olmayacağının bilinmesini istiyorum” dedi.        (Eren Aşnaz)

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER